Audi A8 Samochodem Roku Playboya 2018

Audi A8 Samochodem Roku Playboya 201828.11.2018
Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Warszawie, głosami jury Samochodem Roku Playboya 2018 ogłoszono flagową limuzynę spod znaku czterech pierścieni - Audi A8.

Audi A8 to synonim luksusu, samochód, który podobnie jak magazyn Playboy ma stałe miejsce w segmencie premium. Czwarta generacja flagowego modelu marki z Ingolstadt, ze swym nowym językiem stylistycznym, innowacyjną koncepcją obsługi dotykowej i konsekwentną elektryfikacją napędu, po raz kolejny stanowi wyznaczany przez „Przewagę Dzięki Technice” punkt odniesienia dla innych marek i dla całego segmentu aut luksusowych. Audi A8 to również pierwszy na świecie samochód produkcji seryjnej, stworzony z myślą o automatycznej jeździe.

Audi A8
Audi A8

„Sportowa elegancja, wysoka jakość i progresywny status – Audi A8 wyznacza początek nowej ery dla całej naszej marki” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi. „To samochód bardzo luksusowy, ale będący również emanacją najnowocześniejszych rozwiązań spod znaku czterech pierścieni, takich jak jazda autonomiczna, czy obsługa z poziomu wyświetlaczy MMI touch reponse. To prestiż połączony z nowoczesnością. Bardzo się cieszymy, że jego cechy zostały dostrzeżone przez magazyn Playboy i że to właśnie Audi A8 otrzymało zaszczytny tytuł Samochodu Roku Playboya 2018.”

Flagowa limuzyna koncernu z Ingolstadt poszczycić się może nie tylko luksusowym, doskonale wyposażonym i przemyślanym wnętrzem, ale również wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi, do których należą m.in. technika napędu mild hybrid, dzięki której limuzyna przy prędkościach pomiędzy 55 a 160 km/h, może „żeglować” przy wyłączonym silniku nawet przez 40 sekund, zupełnie nie emitując spalin, czy dynamiczny układ czterech kół skrętnych. Audi A8 to również pierwszy na świecie samochód produkcji seryjnej, stworzony z myślą o automatycznej jeździe. Cztery pierścienie stopniowo będą wdrażać do produkcji seryjnej funkcje jazdy automatycznej: parkowania, wjazdu do garażu i jazdy w korkach.

Marka Audi od lat doceniana jest przez jury konkursu Samochód Roku Playboya. W latach ubiegłych, nagrody Samochód Roku Playboya w różnych kategoriach zdobywały m.in. Audi RS 6 Avant, Audi S8, Audi R8, Audi A7, Audi TTS i Audi Q7.

Źródło: Audi