Nowe Audi Q3 wygrywa w plebiscycie Best Cars

Nowe Audi Q3 wygrywa w plebiscycie Best Cars06.02.2019
Kompaktowy SUV rodem z Ingolstadt w swojej kategorii zmierzył się z aż 56 rywalami w plebiscycie magazynu "auto motor und sport" i zajął pierwsze miejsce w kategorii "kompaktowy SUV/samochód terenowy".

Nowe Audi Q3 zwycięża po raz kolejny: w plebiscycie „Best Cars 2019” rozpisanym wśród czytelników niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „auto motor und sport”, otrzymało pierwsze miejsce w kategorii „kompaktowy SUV/samochód terenowy”.

„Nagroda ta jest dla nas niezmiernie ważna, ponieważ potwierdza doskonałe przyjęcie nowego Audi Q3 przez klientów” – powiedział Jens Rückert, szef linii produktowej, który odbierał nagrodę podczas ceremonii, która odbyła się w Stuttgarcie.
„Kompaktowy SUV spod znaku czterech pierścieni świetnie pokazuje co potrafi. Ma zwiększony rozstaw osi, zyskuje zatem więcej miejsca dokładnie w tych obszarach, w których podróżująca rodzina potrzebuje przestrzeni. Jest też teraz bardziej przestronny. Jego cyfrowa, intuicyjna koncepcja obsługi oraz innowacyjne systemy wsparcia pochodzą z aut klasy wyższej. Audi Q3 to samochód na wskroś uniwersalny.”
Audi Q3
Audi Q3

„Best Cars”, czyli plebiscyt rozpisywany wśród czytelników magazynu „auto motor und sport”, jest jednym z najważniejszych konkursów europejskiego przemysłu motoryzacyjnego. W tym roku odbył się po raz czterdziesty trzeci. W jedenastu kategoriach rywalizowało 385 modeli. Każdy z czytelników miał do swej dyspozycji dwa głosy: jeden oddawał na najlepsze swoim zdaniem auto spośród wszystkich kandydatów, a drugi na najlepszy samochód importowany na niemiecki rynek. Audi Q3, w kategorii „kompaktowy SUV/samochód terenowy”, stanęło w szranki z 56 przeciwnikami i wygrało zdobywając 14,4 procent głosów.

Źródło: Audi