Audi wygrywa w czterech z dziesięciu kategorii

Audi wygrywa w czterech z dziesięciu kategorii25.04.2019
Audi odnosi ogromny sukces w głosowaniu na "Najlepszy samochód z napędem na cztery koła roku 2019”. Najlepsze w swych klasach: Audi Q2, Audi Q5, Audi A6 allroad i Audi e-tron.

W swoich kategoriach wygrały aż cztery modele Audi: Q2, Q5, A6 allroad quattro* oraz napędzane elektrycznie Audi e-tron. Dzięki temu, Audi zostało najlepszą marką całego głosowania niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „AUTO BILD Allrad”.

„Bardzo się cieszymy z aż czterech nagród. Są one potwierdzeniem naszej wiedzy i doświadczenia w dziedzinie napędu quattro, które budowaliśmy przez wiele lat” – mówi Hans-Joachim Rothenpieler, członek zarządu AUDI AG odpowiedzialny za rozwój techniczny. „Szczególnie jesteśmy dumni z nagrody dla modelu Audi e-tron. Nasz w pełni elektrycznie napędzany SUV przeniósł napęd na cztery koła w erę elektryczności, wyznaczając nowe standardy w zakresie prowadzenia, przyczepności i bezpieczeństwa.”

Głosowanie czytelników na „Najlepszy samochód z napędem na cztery koła roku 2019” odbyło się na podstawie propozycji przygotowanych przez redakcję niemieckiego magazynu motoryzacyjnego „AUTO BILD Allrad”. Dziennikarze stworzyli zestawienie 211 modeli 43 marek, ułożonych w dziesięć kategorii. Czytelnicy mogli oddać głos na swojego faworyta w każdej z kategorii pojazdów. W kategorii „Terenówka i SUV do 35 tysięcy euro” zwyciężyło Audi Q2, zdobywając 8,5 procent głosów i pokonując 33 rywali. W tej kategorii konkurencja była największa. W kolejnej kategorii „Terenówka i SUV od 35 do 50 tysięcy euro” znalazło się 29 propozycji. Tu zwyciężyło Audi Q5, na które czytelnicy oddali 6,7 procent swych głosów.

Audi A6 allroad quattro* miało dwa procent przewagi nad konkurentem z drugiego miejsca kategorii „Crossover z napędem na cztery koła”. Na ten samochód zagłosowało 13,99 procent czytelników. Audi e-tron* cieszyło się z kolei zwycięstwem w kategorii „Samochody elektryczne i hybrydowe z napędem na cztery koła”. Dostało tu 8,65 procent głosów i pobiło 24 konkurentów do tytułu.

Audi Q5
Audi Q5

Sportowy, luksusowy SUV napędzany jest dwoma elektrycznymi silnikami umieszczonymi na każdej z osi. Tak zaprojektowane i rozmieszczone źródła energii zapewniają bardzo precyzyjne i błyskawiczne dostarczanie elektrycznego napędu na wszystkie koła. System ten, w ułamkach sekund zapewnia ciągłą i w pełni elastyczną regulację dystrybucji odpowiednio dobranego momentu napędowego.

W większości sytuacji drogowych, by osiągnąć maksymalną wydajność, Audi e-tron wykorzystuje tylko energię płynącą z silnika elektrycznego zamontowanego na tylnej osi. Gdy zachodzi potrzeba, elektryczny napęd quattro przekierowuje moment napędowy na oś przednią. Dynamiczne talenty elektrycznego SUVa objawiają się przede wszystkim na nawierzchniach o kiepskiej przyczepności, np. na śniegu.

„AUTO BILD Allrad” jest najlepiej sprzedającym się w Europie magazynem poświęconym samochodom z napędem na cztery koła. Konkurs wybierający „Najlepszy samochód z napędem na cztery koła” prowadzony jest przez redakcję magazynu od roku 2002. Nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczono wczoraj wieczorem w Axel Springer Haus w Berlinie. Wygrywając w czterech z dziesięciu kategorii, Audi kontynuuje pasmo sukcesów w tym konkursie. Tylko w ciągu ostatnich dziesięciu lat samochody z czterema pierścieniami w logo stawały tu na podium 17 razy, z czego A6 allroad quattro aż trzy razy. Audi Q5 wygrało w swej kategorii w roku 2017.

Dane dotyczące zużycia:

Audi A6 allroad quattro

Łączne zużycie paliwa w l/100 km*: 6,5 – 5,6
Łączna emisja CO2 w g/km*: 172 – 149
(*Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji CO2 podane w przedziałach różnią się w zależności od rozmiarów zastosowanych felg i opon.)

Audi e-tron

Łączne zużycie energii elektrycznej w kWh/100 km*: 26,2 – 22,6 (WLTP); 24,6 – 23,7 (NEFZ)
Łączna emisja CO2 w g/km: 0
(* Dane różnią się w zależności od wybranego poziomu wyposażenia.)

Zużycie paliwa, emisja CO2 oraz klasy wydajności zależą od rozmiarów zastosowanych felg i opon.

Źródło: Audi