Audi Night - cztery pierścienie świętują 25-lecie modeli RS

Audi Night - cztery pierścienie świętują 25-lecie modeli RS06.11.2019
25 lat temu na rynku pojawił się pierwszy model Audi RS, rozpoczynając tym samym historię popularności sportowych modeli produkowanych seryjnie.

Audi RS zawsze budziły podziw, przede wszystkim swym pokrewieństwem z samochodami sportowymi startującymi na torach wyścigowych, najwyższymi osiągami, ale również swą ekskluzywnością i prestiżem. Z tej okazji, 7 listopada br. w hali Global Expo w Warszawie, cztery pierścienie organizują ekskluzywny pokaz – Audi Night – podczas którego zaproszeni goście będą mogli nie tylko zapoznać się z najnowszymi modelami z rodziny Audi Sport, ale również obejrzeć niezapomniany, multimedialny show.

Podczas wieczoru Audi Night w innowacyjnej, multimedialnej oprawie zaprezentowane zostaną najnowsze, sportowe modele Audi: Audi RS 6, Audi RS 7, Audi RS Q3, Audi SQ7 i Audi SQ8. Goście zgromadzeni w hali Global Expo w Warszawie będą mieli możliwość zapoznania się również z innymi modelami spod znaku czterech pierścieni. Ich prezentacja będzie wspaniałą okazją do świętowania dwudziestej piątej rocznicy momentu, gdy na drogi wyjechało pierwsze Audi ze znaczkiem RS. Było to Audi RS 2 Avant.

Rodzina modeli Audi RS
Rodzina modeli Audi RS

„Każdy model typu RS odzwierciedla pasję, która wkładana jest w budowanie tych samochodów.” – mówi Michał Bowsza, dyrektor marki Audi „Już od 25 już lat nasi klienci mogą jeździć modelami sportowymi, które są mistrzami codziennego użytku, wzbudzającymi czyste emocje i dającymi maksymalną przyjemność z jazdy. Wiele z nich było pionierami w swoich segmentach rynkowych i wytyczało drogę dla technicznych innowacji.”

Mówiąc o technicznych innowacjach należy wspomnieć, że wszystkie prezentowane podczas Audi Night modele wykorzystują rozwiązania eco-thinking, takie jak niezawodna technika mild hybrid. W sporcie motorowym została ona zastosowana po raz pierwszy w roku 2012. Technika ta zapewniła koncernowi z Ingolstadt pierwszą w historii wygraną hybrydowego samochodu wyścigowego w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Dziś znajduje się praktycznie w każdym oferowanym modelu.

Dzięki nowoczesnej technice, Audi Night będzie mógł obejrzeć praktycznie każdy fan motoryzacji spod znaku czterech pierścieni. Całość będzie bowiem transmitowana na żywo na stronie Audi Polska na Facebooku: https://www.facebook.com/AudiPL/. Początek transmisji 7 listopada 2019 r. około godziny 19:30.

Źródło: Audi