Audi Producentem Samochodów Roku 2006

Audi Producentem Samochodów Roku 200616.12.2006
AUDI AG zostało wyróżnione jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie nagród w branży motoryzacyjnej: jury "Autocar", jednego z czołowych brytyjskich magazynów motoryzacyjnych, wyróżniło firmę z Ingolstadt nagrodą ...

AUDI AG zostało wyróżnione jedną z najważniejszych i najbardziej prestiżowych na świecie nagród w branży motoryzacyjnej: jury "Autocar", jednego z czołowych brytyjskich magazynów motoryzacyjnych, wyróżniło firmę z Ingolstadt nagrodą "Autocar Award" dla "Producenta samochodów roku 2006". Prof. dr Martin Winterkorn, Prezes Zarządu AUDI AG, odebrał wyróżnienie w Brooklands, w pobliżu Londynu i powiedział podczas uroczystości: "Ta nagroda należy się wszystkim pracownikom Audi."

Audi Producentem Samochodów Roku 2006 1 Decydującym czynnikiem dla jury Autocar jest paleta modeli, jaką koncern Audi wprowadził w minionych latach na rynek. W porównaniu z konkurentami, takimi jak BMW i Mercedes Benz: "Audi oferuje taką samą wartość, lepszą jakość i często jest też bardziej interesujące pod względem technologicznym" – uzasadniła swój wybór redakcja. Różnorodne testy i porównania przeprowadzone przez Autocar wykazały, że "modele Audi należą do najlepszych".

Wielka Brytania jest największym rynkiem eksportowym tej marki w Europie. W ubiegłych sześciu latach ilość sprzedanych tu samochodów podwoiła się. W 2005 roku Audi przekazało klientom w Zjednoczonym Królestwie 81.374 samochody. W ten sposób Wielka Brytania, po Niemczech i USA, stała się trzecim co do wielkości rynkiem zbytu dla Audi. W tym roku wielkość sprzedaży ma ponownie wzrosnąć.

Na zdjęciu: Prof dr Martin Winterkorn, Prezes Zarządu AUDI AG, przyjął w imieniu marki Audi nagrodę Autocar Award dla Producenta Samochodów Roku 2006. Wyróżnienie to otrzymał z rąk Chasa Halletta (na zdjęciu z lewej strony), redaktora naczelnego czasopisma "Autocar".