Audi TT zwyciężyło w konkursie Auto Nr 1

Audi TT zwyciężyło w konkursie Auto Nr 118.01.2007
W konkursie "Auto Nr 1 w Polsce" organizowanym przez redakcję tygodnika Auto Świat model Audi TT zwyciężył w kategorii "samochody sportowe". Wyboru dokonali czytelnicy tego popularnego pism oddając prawie 35000 głosów ...

W konkursie "Auto Nr 1 w Polsce" organizowanym przez redakcję tygodnika Auto Świat model Audi TT zwyciężył w kategorii "samochody sportowe". Wyboru dokonali czytelnicy tego popularnego pism oddając prawie 35000 głosów. Nagroda została wręczona podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w Warszawie. W kategorii "terenowe i SUV-y" wysoką, drugą pozycję zajęło Audi A6 allroad.

Audi TT zwyciężyło w konkursie Auto Nr 1 1 Plebiscyt "Auto Nr 1 w Polsce" jest częścią ogólnoeuropejskiego konkursu "Auto 1 of Europe" organizowanego w 25 krajach. Kandydatów spośród europejskich debiutów rynkowych w 2006 roku zgłaszali redaktorzy naczelni 25 pism motoryzacyjnych.

Na przełomie stycznia i lutego 2007 na torze testowym pod Rzymem zwycięskie auta z 25 krajów oceniane będą przez redaktorów naczelnych europejskich pism motoryzacyjnych skupionych wokół wydawnictwa Axel Springer, inżynierów i techników samochodowych z różnych krajów oraz znanych kierowców rajdowych i wyścigowych. Ich oceny pozwolą wyłonić Auto 1 of Europe, czyli najlepszy samochód Europy. Tytuł ten tradycyjnie wręczany jest na uroczystej gali podczas salonu samochodowego w Genewie na początku marca.

Wyróżnienie czytelników Auto Świat to kolejna nagroda dla Audi TT. Sportowe coupe spod znaku czterech kół, wybrane zostało w ubiegłym roku przez czytelników niemieckiego pisma "Auto Bild" najpiękniejszym samochodem ostatnich 12 miesięcy.

Nowe Audi TT było szczególnym wyzwaniem dla Waltera de Silva i jego współpracowników. Poprzednik tego modelu uchodził za stylistyczną ikonę. Ewolucja, a nie rewolucja – to motto zespołu stylistów pracujących na drugą generacją TT. Nowy model miał być rozpoznawany jako Audi TT już na pierwszy rzut oka.

Źródło: Audi