Najlepsze wyniki Audi A4 i Audi A6

Najlepsze wyniki Audi A4 i Audi A622.01.2007
Oba samochody Audi – A4 i A6 – otrzymały od amerykańskiego Insurance Institute for Higway Safety (IIHS) najwyższą ocenę "Top Safety Pick". Audi zostało więc jedynym niemieckim producentem ...

Oba samochody Audi – A4 i A6 – otrzymały od amerykańskiego Insurance Institute for Higway Safety (IIHS) najwyższą ocenę "Top Safety Pick". Audi zostało więc jedynym niemieckim producentem, który może pochwalić się dwoma tak wysoko ocenionymi samochodami.

Najlepsze wyniki Audi A4 i Audi A6 1 IIHS na zlecenie amerykańskich towarzystw ubezpieczeniowych prowadzi regularne testy zderzeniowe wszelkiego rodzaju samochodów osobowych w celu określenia ich standardu bezpieczeństwa. Wyniki tych testów są szeroko respektowane przez specjalistów i klientów kupujących samochody nie tylko w USA.

Najlepszy wynik Audi A4 i A6 uzyskały w testach badających odporność na zderzenie czołowe, tylne i boczne, przeprowadzonych w USA. Szczególnie wymagający jest boczny test zderzeniowy, prowadzony w ramach testów IIHS. Polega on na uderzeniu z prędkością 31 mph (50 km/h) w bok samochodu ruchomej przeszkody, której kształt odpowiada przodowi auta typu pickup lub SUV. Następnie oceniane są deformacje struktury oraz kinematyka i przeciążenia działające na pasażerów. Tak doskonałe, niskie wyniki obciążenia możliwe są dzięki stabilnemu nadwoziu oraz montowanym seryjnie systemom zabezpieczającym przed skutkami ujemnego przyspieszenia w A4 i A6 wraz z poduszkami chroniącymi głowy.

IIHS ocenia także ryzyko obrażeń spowodowanych uderzeniem w tyłu auta. Dzięki zoptymalizowanej konstrukcji foteli, poszczególnych elementów siedzeń a przede wszystkim dzięki geometrii i pozycji zagłówków Audi A4 i A6 uzyskały w tej "dyscyplinie" maksymalne oceny.

Dodatkowo wpływ na pozytywną ocenę ma seryjne wyposażenie samochodów w elektroniczny program stabilizacji toru jazdy (ESP).

Źródło: Audi