Nowe Pirelli P Zero dla nowego Audi R8

Nowe Pirelli P Zero dla nowego Audi R826.01.2007
17 stycznia 2007 roku, w Las Vegas zaprezentowano najnowszy model Audi R8. Jeden z najszybszych samochodów świata jest seryjnie wyposażony w opony do zadań specjalnych – Pirelli P Zero ...

17 stycznia 2007 roku, w Las Vegas zaprezentowano najnowszy model Audi R8. Jeden z najszybszych samochodów świata jest seryjnie wyposażony w opony do zadań specjalnych – Pirelli P Zero.

Nowe Pirelli P Zero dla nowego Audi R8 1 Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom technologicznym, zastosowanym przy produkcji najnowszej opony włoskiego koncernu, stały się synonimem niezawodności i bezpieczeństwa. P Zero charakteryzują się precyzją pokonywania zakrętów oraz doskonałą przyczepnością zarówno na suchej jak i na mokrej nawierzchni. Opony powstały na bazie specjalnej mieszanki zdolnej do przystosowania się do zmiennych warunków pogodowych.

Aby zwiększyć osiągi samochodów, Pirelli zastosowało w Audi R8 innowacyjną technologię montowania na każdej z osi pojazdu, opon w innym rozmiarze:
- Przednia oś: 235/35 ZR19
- Tylnia oś: 295/30 ZR19

Oficjalna premiera najnowszego dzieła włoskiego koncernu – opony Pirelli P Zero, odbędzie się na początku lutego 2007 w Dubaju.

Źródło: Pirelli