Pakiet tuningowy ABT dla Audi R8

Pakiet tuningowy ABT dla Audi R812.04.2007
Wiadomo było, że ABT zamierza przedstawić pakiet tuningowy do Audi R8. Premiera samochodu nastąpi podczas IAA we Frankfurcie, ale już dziś ABT przedstawił pierwsze szkice i fakty na temat tego wyjątkowego auta ...

Samochody dzielą się na zwykłe auta i tzw. "supercars". Te drugie zapierają dech piersiach wyglądem, osiągami i ceną. Jednym z takich aut jest Audi R8. Pierwsze Audi, które oficjalnie przekracza granicę 300 km/h.

Pakiet tuningowy ABT dla Audi R8 1 Niemiecki tuner ABT z Kempten podjął się trudnego zadania ulepszenia modelu R8.

Wiadomo było, że ABT zamierza przedstawić pakiet tuningowy do Audi R8. Premiera samochodu nastąpi podczas IAA we Frankfurcie, ale już dziś ABT przedstawił pierwsze szkice i fakty na temat tego wyjątkowego auta. Bawarski tuner zaproponuje dość awangardowy i odważny pakiet stylistyczny w skład którego wchodzą: wyprofilowane nakładki progowe, tylne skrzydło dociskowe, maska wykonana częściowo z karbonu, oraz przedni i tylny zderzak o zmienionym kształcie. Z tyłu w oczy rzuca się potężny dyfuzor i umieszczone pionowo dwie podwójne końcówki wydechu.

Pakiet tuningowy ABT dla Audi R8 2 R8 ABT wyposażono w zestaw 20-sto calowych obręczy aluminiowych pokrytych wściekle pomarańczowym lakierem, podobnie jak całe nadwozie.

Zmiany optyczne to dopiero początek. Pod maską umieszczoną w tylnej części znajdziemy 4,2 litrowy silnik V8. ABT zamontował dodatkowo sprężarkę, która podniosła moc o 110 KM. Teraz do dyspozycji kierowcy jest ich 530. według tunera samochód pierwszą "setkę" osiąga już po 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna sięga 320 km/h (seryjnie 4,6 sekund i 300 km/h).

Źródło: ABT, Informacja Moto Target