Audi Cross Coupe - SUV w stylu coupe

Audi Cross Coupe - SUV w stylu coupe23.04.2007
Przedstawiamy pierwsze oficjalne zdjęcia i fakty dotyczące koncepcyjnego SUV-a Audi Cross Coupe zaprezentowanego w Szanghaju. Audi Cross Coupe zapowiada model nowego kompaktowego SUV-a z Inglostadt ...

Przedstawiamy pierwsze oficjalne zdjęcia i fakty dotyczące koncepcyjnego SUV-a Audi Cross Coupe zaprezentowanego w Szanghaju. Audi Cross Coupe zapowiada model nowego kompaktowego SUV-a z Inglostadt.

Audi Cross Coupe - SUV w stylu coupe 1 Powstanie na płycie podłogowej nowego Volkswagena Tiguana i korzystać będzie z jego rozwiązań technicznych. Sylwetka nowego Audi zawiera w sobie wiele cech stylistycznych modelu Roadjet, którego Audi właśnie skreśliło z planów produkcyjnych. Wystarczy spojrzeć na linię okien i dachu, czy tylną klapę modelu Cross Coupe. W przeciwieństwie do potężnego Q7, nowy SUV chce spodobać się młodszym i mniej zamożnym klientom. Dość awangardowa bryła Audi zbudowana w dużej mierze przy użyciu aluminium, mierzy 4,38 m długości, 1,6 m wysokości i aż 1,82 m szerokości. Przód zdobi monstrualnych rozmiarów przedni grill znany jako "single frame". Pod maską najnowsze TDI w technologii Bluetec o mocy 204 KM i potężnym momencie obrotowym 400 Nm. Ściśle odmierzone dawki paliwa dozują piezoelektryczne wtryskiwacze. Napęd typu Quattro przekazywany jest za pomocą dwupłytkowego sprzęgła Haldex na koła przednie.

Audi Cross Coupe - SUV w stylu coupe 2 W razie poślizgu kół przedniej osi system kieruje 40% mocy na koła tylnej osi. W koncepcyjnym Audi zamontowano automatyczną skrzynię S Tronic, ceramiczne tarcze hamulcowe, oraz MMI – czyli system zarządzania poszczególnymi funkcjami auta. Za jego pomocą zmienić można nastawy zawieszenia, szybkość zmiany kolejnych przełożeń w skrzyni biegów, czy siłę tłumienia amortyzatorów. Kierowca wybrać może także tryb "efficiency", który ustawia parametry pod kątem jak najniższego zużycia paliwa.

Naturalnie nie wszystkie wymienione wyżej rozwiązania znajdą się w modelu seryjnym, który zobaczymy już podczas wrześniowych targów IAA we Frankfurcie.

Źródło: Audi, Informacja Moto Target