Kompaktowy SUV - Audi Cross Coupé quattro

Kompaktowy SUV - Audi Cross Coupé quattro22.06.2007
Na targach samochodowych w Szanghaju (20 - 28 kwietnia 2007) Audi zaprezentowało auto definiujące nową jakość wśród pojazdów określanych jako Crossover. Audi Cross Coupé quattro łączy design i dynamikę kompaktowego samochodu sportowego ...

Audi Cross Coupé quattro łączy design i dynamikę kompaktowego samochodu sportowego klasy Premium, z wszechstronnością czteromiejscowego Sport Utility Vehicle (SUV).

Kompaktowy SUV - Audi Cross Coupé quattro 1 Innowacyjne rozwiązania techniczne pokazują typowe dla marki Audi podejście do tematu efektywności, radości z jazdy i komfortu. Stylistyka Audi Cross Coupé quattro w oczywisty sposób nawiązuje do sportowych modeli marki. Natomiast proporcje i duże 20-calowe koła wskazują wyraźnie na potencjał terenowy Cross Coupé quattro. Nowym elementem jest brezentowy dach składany, który po otwarciu zapewnia maksimum wolności i świeżego powietrza. Otwieranie i zamykanie dachu odbywa się elektrycznie.

Całkiem nowy, zamontowany poprzecznie, czterocylindrowy rzędowy silnik TDI z wtryskiem Common Rail, osiąga moc 204 KM i moment obrotowy równy 400 Nm, zapewnia sportowe osiągi, zaskakując przy tym wysoką efektywnością w sensie ekonomicznym. Ten dwulitrowy silnik potrzebuje średnio zaledwie 5,9 litra ON / 100 km. Filtr cząstek stałych i system Bluetec skutecznie dbają o zredukowanie ilości emitowanej sadzy i tlenków azotu. Audi Cross Coupé quattro już dziś osiąga wartości emisji wymagane przez przyszłe normy.

Jak każde Audi z potencjałem terenowym, samochód jest wyposażony w napęd na cztery koła quattro. O odpowiedni do sytuacji podział siły napędowej między koła, dba sprzęgło typu Haldex. Zmianę biegów w ciągu ułamków sekund załatwia sportowa skrzynia biegów z podwójnym sprzęgłem - Audi S tronic.

Kompaktowy SUV - Audi Cross Coupé quattro 2 Kolejną nowością jest obsługa multimedialnego interfejsu użytkownika, za pośrednictwem panelu dotykowego (touch pad). Monitor systemu po raz pierwszy wyposażono w technologię Dual View: może on jednocześnie pokazywać różne ekrany dla kierowcy i pasażera z przodu, które widoczne są tylko z ich miejsc. W ten sposób kierowca może na przykład czytać dane z komputera pokładowego, podczas gdy pasażer ogląda program TV, którego ścieżka dźwiękowa transmitowana jest przez słuchawki.

Źródło: Audi, fot. Audi