Członek Pink Floyd kierowcą Audi w Goodwood

Członek Pink Floyd kierowcą Audi w Goodwood25.06.2007
Perkusista Pink Floyd, Nick Mason, wystartował na Goodwood Festival of Speed w zespole Audi Tradition. Członek jednego z największych zespołów rockowych prowadził Auto Union Typ C z 1936 roku, prawdopodobnie największej perle w posiadaniu Audi Tradition ...

Thomas Frank, kierownik działu historycznego Audi AG: "Jesteśmy więcej niż szczęśliwi, że udało nam się namówić Nicka Masona do wystąpienia w naszych barwach na tym największym na świecie festiwalu historycznych samochodów wyścigowych."

Członek Pink Floyd kierowcą Audi w Goodwood 1 Nie trzeba było wielu starań, aby przekonać perkusistę Pink Floyd do udziału w Goodwood Festival of Speed (od 22 do 24 czerwca 2007 roku) za kierownicą Auto Uniona Typ C. "Spełnia się moje marzenie i mam pełną świadomość wyróżnienia, jakie mnie spotkało, mogąc poprowadzić ten wóz" - powiedział Mason. Jego słowa nie dziwią: 16 cylindrów, 520 KM, prędkość maksymalna 340 km/h: Auto Union Typ C był w 1936 roku numerem jeden. Bernd Rosemeyer pojechał tą ikoną sportów motorowych nie tylko po mistrzostwo Europy, tytuł Mistrza Niemiec i takiż tytuł w wyścigach górskich - prowadząc Typ C zbudował swoją sławę, która do dziś pozostaje w pamięci prawdziwych entuzjastów tych sportów.

Nick Mason posiada kolekcję 35 samochodów wyścigowych, które prowadzi z dużym profesjonalizmem i oddaniem. Członek Pink Floyd pięciokrotnie brał aktywny udział w 24-godzinnych wyścigach na torze Le Mans. Samochodem Auto Union typ C przejechał już kilka okrążeń testowych i nie krył swego podziwu: "Absolutnie fantastyczny wóz." Muzyk Pink Floyd nie miał za kierownicą Auto Uniona Typ C żadnych problemów, pomimo, iż uchodzi on za trudny w prowadzeniu.

Źródło: Audi, fot. Audi