Zabójca z Ratingen

Zabójca z Ratingen29.06.2007
"Porsche killer" - oto nowa broń niemieckiego specjalisty z Ratingen specjalizującego się w tuningu Audi i Volkswagena – Audi TT Nothelle osiągające w najmocniejszej wersji aż 520 KM! ...

Sam tuner w materiale prasowym określa swój najnowszy projekt jako "Porsche killer".

Zabójca z Ratingen 1 Nie ma się co dziwić. Silnik Audi TT o pojemności 3,2 litra V6 zaopatrzono bowiem w dwie turbosprężarki. Dzięki temu w zależności od wybranego stopnia przeróbek do dyspozycji mamy od 250 do 520 KM i maksymalny moment obrotowy od 320 do 630 Nm! Według Nothelle najmocniejszy wariant, dostępny zarówno jako coupe, jak i roadster, osiąga bez problemu 308 km/h, co na pewno zdenerwuje każdego posiadacza Porsche mknącego lewym pasem autostrady.

Poza modyfikacjami silnika, Nothelle zmienił zawieszenie modelu TT i obniżył nadwozie o 25 mm. Dodatkowo możemy zamówić specjalne sprężyny o regulowanej sile tłumienia.

Zabójca z Ratingen 2 Trzeba przyznać, że tym razem tuner doskonale wkomponował w smukłe linie Audi TT zestaw aerodynamiczny.

Składa się on z trzyczęściowego spoilera przedniego, z poszerzonymi wlotami powietrza chłodzącego, nakładek na progi boczne, trzyczęściowego spoilera na klapie bagażnika i kilku wzorów aluminiowych obręczy kół o średnicy 20 cali. W wersji coupe znajdziemy także lotkę dachową.

Źródło: Nothelle, informacja Moto Target