Kolejny lifting Audi A8

Kolejny lifting Audi A807.08.2007
Prawdopodobnie już za kilka tygodni na IAA we Frankfurcie Audi zaprezentuje swoja flagową limuzynę po drobnych zmianach kosmetycznych. Zgodnie z regułami obowiązującymi w tym segmencie, luksusowe A8 czekają jedynie drobne zmiany kosmetyczne.

Potwierdzają to zdjęcia szpiegowskie najnowszego modelu, pozbawionego jakiegokolwiek kamuflażu, wykonane kilka dni temu w USA podczas testów.

Flagowa limuzyna z Ingolstadt dostępna jest na rynku w obecnym kształcie od 2002 roku. Trzy lata później zdecydowano się na dość poważne zmiany w wyglądzie zewnętrznym i palecie jednostek napędowych. A8 otrzymało między innymi charakterystyczny ogromny wlot powietrza do chłodnicy, zwany w Audi "single frame".

W najnowszym modelu jego kształt nie ulegnie zasadniczym zmianom. Zamiast pięciu poziomych chromowanych żeberek będą cztery, a w jego dolnej części pod tablicą rozdzielczą pojawi się dodatkowa, pozioma, chromowana listwa. Lampy przeciwmgielne z owalnych zmienią kształt na okrągłe, zaś w nowych obudowach lusterek pojawią się kierunkowskazy. Z tyłu, w kloszach lamp znajdzie się dodatkowy obrysowy pas diod świetlnych LED. Oprócz tego zderzak tylny zostanie inaczej wyprofilowany, a końcówki wydechu zmienią swój kształt z okrągłych na trapezowe (oprócz najsilniejszego modelu W12 w którym już obecnie końcówki mają kształt trapezu).

Nowy model trafi do sprzedaży w Europie jeszcze w tym roku, w USA pojawi się jako model 2008.

Tutaj mogą Państwo zobaczyć zdjęcia szpiegowskie Audi A8 po liftingu.

Źródło: WCF, informacja Moto Target