Nowe Audi A3 Cabrio niemal gotowe

Nowe Audi A3 Cabrio niemal gotowe18.10.2007
Zapowiadaną na salon IAA we Frankfurcie premierę otwartej wersji Audi A3 odłożono na wiosnę. Być może po zaskoczeniu ze strony BMW, które niedawno pokazało "jedynkę" cabrio, Audi musi poprawić szczegóły w swoim modelu.

Wiadomo że BMW serii 1 będzie głównym i jedynym konkurentem Audi w segmencie kompaktowych kabrioletów.

Wcześniej spekulowano o metalowym składanym elektrycznie dachu, który miało otrzymać Audi A3 cabrio. Ostatecznie zrezygnowano z tego pomysłu na rzecz tańszego i lżejszego dachu z tkaniny typu canvas-top.

Podczas oficjalnej premiery, którą zaplanowano na wiosenny salon w Genewie, oprócz całkiem nowej wersji cabrio zobaczymy też odmienioną gamę modelową A3, obejmującą obecnie klasyczny trzydrzwiowy kompakt i jego 5-drzwiową odmianę Sportback. Zmiany ograniczą się do nowego kształtu lamp z diodami LED, szerszego grilla chłodnicy upodobniającego model A3 do nowego Audi A4 i nowych kloszy lamp tylnych - niemal identycznych jak w modelu A5.

Oprócz zmian kosmetycznych, w Audi A3 po liftingu pojawią się też nowe silniki: nowy 140-konny diesel w technice common-rail, oraz 150-konna wersja benzynowej jednostki 1,4 TSI o mocy zwiększonej do 150 KM.

Tutaj można obejrzeć zdjęcia nowego Audi A3 Cabrio

Źródło: WCF, informacja Moto Target