Złota Kierownica dla nowego Audi A4

Złota Kierownica dla nowego Audi A412.11.2007
Jeszcze nie zostało wprowadzone na rynek, a już otrzymało nagrodę: czasopismo "Bild am Sonntag" przyznało nowej limuzynie z czterema pierścieniami "Złotą kierownicę" w swojej klasie. Audi A4 pokonało silnych konkurentów w klasie średniej.

7 listopada Rupert Stadler, prezes zarządu Audi AG, odebrał tę należącą do najważniejszych w branży motoryzacyjnej nagrodę podczas gali w Berlinie. "To wspaniały sukces nowego A4 i marki Audi, za którym stoi zmotywowany i zaangażowany zespół." powiedział podczas wręczania nagród.

Złota Kierownica dla nowego Audi A4 1 Jury "Złotej Kierownicy", złożone z VIPów, ekspertów technicznych oraz kierowców wyścigowych i rajdowych, miało również w tym roku możliwość dokładnego przetestowania kandydatów. Audi A4 zwyciężyło dzięki dynamice, stylistyce, wyposażeniu i komfortowi.

Audi A4 i jego poprzednik to najpopularniejszy model w historii producenta z czterema pierścieniami, który znalazł 8,5 miliona nabywców. Wyposażone w Audi drive select oraz silniki z bezpośrednim wtryskiem paliwa Audi A4 jest technologicznie najbardziej rozwinięte w segmencie. Model zostanie wprowadzony na rynek w grudniu.

"Złota Kierownica" wręczana jest od 1975 roku najlepszym samochodowym premierom roku. Nagroda przyznana Audi A4 jest 16-tą dla marki z czterema pierścieniami. "Złotą Kierownicę" w roku 2004 zdobyło Audi A6, a rok później Audi Q7.

Źródło: Kulczyk Tradex, fot. Audi