Audi wprowadza nowoczesne silniki w Chinach

Audi wprowadza nowoczesne silniki w Chinach01.12.2007
W ciągu kilku najbliższych lat Audi planuje wprowadzić na rynek chiński najbardziej wydajne silniki na świecie – silniki TDI. Technologia TDI stanowi podstawę globalnej strategii firmy na przyszłość, gdyż łączy ogromną moc z niskim zużyciem paliwa.

Silniki wykonane w tej technologii mogą znacznie zmniejszyć rosnący apetyt rynku chińskiego na paliwo, jak również obniżyć emisję dwutlenku węgla. Samochody osobowe z silnikami wysokoprężnymi były do tej pory w Chinach prawie nieznane.

W Szanghaju, jednym z większych portów i ośrodków przemysłowych, miało miejsce otwarcie imprezy "Inicjatywa zielonej olimpiady Audi". W tym samym terminie na miłośników motoryzacji i nie tylko czekały liczne atrakcje kulturalne i imprezy o tematyce ekologicznej. Najważniejsza była konferencja technologiczna, na której firma Audi zaprezentowała swoje osiągnięcia. Był to swoisty wstęp do olimpiady letniej w Pekinie w 2008 r., na której Audi będzie również obecne. Udział firmy Audi w tej imprezie to przede wszystkim zapewnienie transportu dla VIP-ów w postaci 1000 samochodów.

Źródło: Audi