Pierwsze fakty i oficjalne zdjęcia Audi A3 Cabrio

Pierwsze fakty i oficjalne zdjęcia Audi A3 Cabrio03.12.2007
Prezentujemy Państwu oficjalne zdjęcia nowego Audi A3 Cabrio. Samochód pokazano w piątek podczas konferencji prasowej na terenie węgierskiej fabryki Audi w Gyor. Choć aura za oknem nie sprzyja jeździe z otwartym dachem, ...

Pierwsze fakty i oficjalne zdjęcia Audi A3 Cabrio 1...koncern z Ingolstadt nie chciał czekać do wiosny. Pierwotnie premiera A3 Cabrio miała nastąpić na salonie samochodowym w Genewie. Auto pokazano już dziś, a od końca stycznia kompaktowy kabriolet Audi znajdzie się w salonach sprzedaży.

By schować miękki dach wystarczy przycisnąć przycisk na tunelu środkowym i odczekać 9 sekund. Czynność tę można także wykonać w czasie jazdy, nie szybszej jednak niż z prędkością 30 km/h.

Czteroosobowy kabriolet mierzy 4,24 metra i jest dłuższy od hatchbacka o 2,5 cm. Rozstaw osi wynosi 258 cm. Bagażnik mieści 260 litrów pojemności, ale dzięki składanym oparciom tylnych foteli można go powiększyć do 674 litrów.

Przedni pas zdobi sporych rozmiarów grill tzw. "single frame" i wąskie klosze lamp z wbudowanymi pasami diod LED do jazdy dziennej.

Pierwsze fakty i oficjalne zdjęcia Audi A3 Cabrio 2Tył z lampami przypominającymi te z Audi A5 i nowego A4 wygląda dynamicznie i świeżo. W klapę bagażnika wkomponowano spoiler, a pośrodku umieszczono światła stopu. W linii bocznej auta dominują nadmuchane błotniki które w zależności od wersji wypełniają koła w rozmiarze od 16, do nawet 18 cali.

Audi jest jedynym autem w tej klasie, którego wszystkie silniki posiadają doładowanie mechaniczne, lub turbosprężarkę. Ofertę diesli otwiera silnik 1,9 TDI o mocy 105 KM i maksymalnym momencie obrotowym 250 Nm. Auto rozpędza się do "setki" w 12,3 sekundy i osiąga 185 km/h. Nagrodą za jego powściągliwy temperament jest niskie spalanie, które średnio wynieść ma zaledwie 5,1 l/100km.

Pierwsze fakty i oficjalne zdjęcia Audi A3 Cabrio 3 Jest jeszcze 140-konne TDI. W przypadku tej wersji za dopłatą oferowana jest skrzynia DSG, a seryjnie 6-biegowy manual. Najmniejszym silnikiem benzynowym jest 1,8 TFSI osiągający 160 KM i pozwalający rozpędzić A3 Cabrio do 218 km/h. Przyśpieszenie do 100 km/h zajmuje 8,3 sekund.

Na szczycie oferty jest 200-konne TFSI, znane choćby z Golfa GTI. Zamontowany w A3 Cabrio katapultuje auto do "setki" w 7,3 sekund i pozwala kierowcy na osiągnięcie aż 231 km/h.

Wszystkie wersje A3 Cabrio posiadają napęd wyłącznie na przednią oś. Ceny zostaną opublikowane na poczatku stycznia, wtedy też pojawi się oferta akcesoriów dodatkowych od Quattro GmbH i Audi Exlusive.

Źródło: Audi, informacja Moto Target