Audi A3 na World Solar Challenge

Audi A3 na World Solar Challenge22.12.2007
Podczas World Solar Challenge - organizowanego w Australii wyścigu samochodowego, w którym liczy się wydajność, Audi zademonstrowało swój wkład w ochronę środowiska. Podczas 3543-kilometrowej trasy między Darwin a Adelaide, ...

...model A3 z silnikiem 1.9 TDI wykazał się bardzo dużą wydajnością, spalając średnio 3,3 litra paliwa na 100 kilometrów przy emisji dwutlenku węgla na poziomie 98 gram na kilometr. Niektóre odcinki Audi A3 pokonało spalając zaledwie 2,6 litra paliwa na 100 kilometrów. „Trasa była niezłym wyzwaniem - tym bardziej ten wynik tak bardzo napawa nas dumą. Jest on efektem zastosowania innowacyjnej i wydajnej technologii” - zaznaczył australijski dyrektor generalny Jörg Hofmann.

Audi A3 na World Solar Challenge 1 Zespół Audi wzmocnił mistrz olimpijski i ambasador marki Audi, Ian Thorpe: „Zawsze interesowałem się samochodami marki Audi. Prowadzenie Audi sprawiło mi prawdziwą radość i byłem pod wrażeniem jego osiągnięć na trasie”. W towarzystwie swojego kolegi z zespołu, australijskiego piłkarza Warrena Tredrea, odbył podróż z Darwin do Adelaide zaledwie w 8 dni. Kierowca wyścigowy, a zarazem dziennikarz, Peter McKay doradzał, jak prowadzić samochód w sportowy a zarazem ekonomiczny sposób.

World Solar Challenge to nietypowe wyścigi samochodowe. Tak naprawdę chodzi tu o wydajność a nie prędkość, czy liczbę okrążeń. Kierowcy i zespoły mogą wybrać jedną z trzech kategorii, w której chcą brać udział: Adventure, Challenge lub Greenfleet Technology.

Źródło: Kulczyk Tradex