Audi A5 najlepszym autem sportowym w Polsce

Audi A5 najlepszym autem sportowym w Polsce24.01.2008
W konkursie "Auto Nr 1 w Polsce", organizowanym przez redakcję tygodnika Auto Świat, w kategorii auta sportowe i coupe zwyciężył model Audi A5. Wyboru dokonali czytelnicy tego pisma. Nagroda została wręczona 22 stycznia ...

...na uroczystej gali w Warszawie. W tej samej kategorii zaraz za Audi A5 znalazło się Audi R8. Wysokie miejsca marka z czterem obręczami osiągnęła również w dwóch innych kategoriach: sedany i limuzyny oraz kabriolety i roadstery. Audi A4 jako limuzyna uplasowało się na drugiej pozycji, natomiast TT Roadster zajęło trzecie miejsce w swojej kategorii.

Audi A5 najlepszym autem sportowym w Polsce 1 Plebiscyt "Auto Nr 1 w Polsce" to część ogólnoeuropejskiego konkursu "Europe Auto 1" organizowanego w 26 krajach. Kandydatów, spośród rynkowych debiutów, zgłaszają redaktorzy naczelni pism motoryzacyjnych grupy wydawniczej Axel Springer. Na przełomie stycznia i lutego 2008 roku na torze testowym Bridgestone pod Rzymem zwycięskie auta z 26 krajów będą oceniane przez redaktorów naczelnych europejskich pism motoryzacyjnych, inżynierów, techników samochodowych i kierowców rajdowych. Ich oceny pozwolą wyłonić Auto 1 of Europe. Tytuł ten tradycyjnie jest wręczany w marcu, na uroczystej gali podczas salonu samochodowego w Genewie.

Czytelnicy Auto Świat już po raz kolejny docenili markę Audi w kategorii samochody sportowe. W ubiegłym roku tytuł Auta Nr 1 w Polsce w tej właśnie kategorii otrzymał model Audi TT.

Źródło: Kulczyk Tradex, fot. Audi