Audi A3 Cabriolet

Audi A3 Cabriolet19.02.2008
Sportowy, elegancki, wzbudzający emocje – wiosną 2008 roku pojawi się na rynku nowy A3 Cabriolet. Ten otwarty czteroosobowy samochód wzbogaci ofertę premium w klasie kompaktowej i zaprezentuje typowo sportowy charakter, ...

...nowoczesne rozwiązania techniczne oraz bezkompromisową jakość, charakteryzującą wszystkie modele z logo Audi. Do wyboru będą cztery mocne i efektywne silniki – dwa TFSI i dwa TDI – oraz szeroka gama elementów pozwalających na indywidualizację tego kabrioletu.

Audi A3 Cabriolet 1 Już pierwszym A3 Audi utworzył nowy segment na rynku: segment samochodów kompaktowych klasy premium. Kabrioletem A3 marka Audi wkracza w kolejny segment – kategorię czteroosobowych otwartych samochodów o kompaktowych wymiarach, które cieszą się coraz większą popularnością, szczególnie w Europie. Kabriolet, skierowany głównie do młodych klientów ze sportowym zacięciem, obok żwawej wersji trzydrzwiowej i czterodrzwiowego Sportback’a jest trzecim członkiem rodziny A3 i to członkiem budzącym najwięcej emocji.

Audi A3 Cabriolet zachwyca harmonijną elegancją linii. Jego składany dach jest niezwykle lekki i doskonale dopasowany do nadwozia. Hydrauliczny mechanizm otwiera dach w zaledwie dziewięć sekund. Dzięki złożeniu w kształcie litery „Z” zajmuje on niewiele miejsca i nie zakłóca sportowej, harmonijnej stylistyki auta. Wykonany z tkaniny zamykany dach A3 Cabriolet dostępny jest w wersji pół – lub w pełni automatycznej. Wersja automatyczna jest dodatkowo izolowana termicznie i akustycznie.

W nadwoziu kabriolet klasy premium stworzonemu przez Audi zastosowano wiele elementów ze stali o wysokiej i najwyższej wytrzymałości oraz liczne wzmocnienia, gwarantujące maksymalną sztywność i bezpieczeństwo w przypadku zderzenia. Przód tego otwartego samochodu kompaktowego zdominowany jest przez dużą osłonę chłodnicy Singleframe i reflektory.

Audi A3 Cabriolet 2 Seryjne światła dzienne nie pozwalają pomylić go z żadnym innym samochodem. Płaskie światła diodowe z tyłu są kolejnym zwracającym uwagę akcentem optycznym.

Wnętrze A3 Cabriolet to prawdziwa sielanka. Doskonała jakość wykończenia, atrakcyjna stylistyka oraz ergonomia mogąca służyć innym za przykład stwarzają atmosferę sportowej elegancji. Czterej pasażerowie znajdą dla siebie dostatecznie dużo miejsca i odniosą wrażenie przestronności, a jednocześnie przytulności. Składane oparcia tylnej kanapy, dzielone w stosunku 50:50 można odblokować z bagażnika. Szeroka i wysoka przestrzeń bagażowa, jaka powstanie po złożeniu oparcia, powiększa pojemność bagażnika z 260 do 674 litrów.

A3 Cabriolet może być napędzane jednym z dwóch silników TFSI lub dwóch TDI, łączących w sobie siłę z efektywnością. Każdy z nich to nowoczesna jednostka napędowa z bezpośrednim wtryskiem i turbodoładowaniem o mocy od 77 kW (105 KM) do 147 kW (200 KM). Na życzenie dostępna jest dwusprzęgłowa przekładnia S-tronic, zmieniająca swoje sześć stopni przełożenia w ciągu ułamków sekund.

Audi A3 Cabriolet 3 Dynamiczne zawieszenie Audi pozwala kierowcy A3 Cabriolet cieszyć się doskonałą dynamiką i komfortem prowadzenia. Elektromechaniczne, czułe wspomaganie układu kierowniczego ściśle łączy kierowcę z drogą, lecz samo dla siebie prawie nie zużywa energii. Czterowahaczowa tylna oś przejmująca oddzielnie siły podłużne i poprzeczne łączy w sobie sportowy sposób działania z wysokim komfortem. Jako opcja dostępne jest również zawieszenie sportowe.

Kabriolet premium z atrakcyjnym wyposażeniem
Audi będzie sprzedawać A3 Cabriolet w wersji wyposażenia Attraction i Ambition. W obu przypadkach wyposażenie podstawowe jest bardzo bogate. Auta w wersji Ambition – obok innych elementów – posiadać będą 17-calowe odlewane obręcze aluminiowe, sportowe zawieszenie oraz sportowe siedzenia. Osoby szukające jeszcze większej dynamiki znajdą w ofercie quattro GmbH sportowy pakiet S line. Szeroka paleta indywidualnego wyposażenia obejmuje różne systemy infotaintment, łącznie z systemem nagłośnieniowym Bose.

Audi A3 Cabriolet 4 W skrócie
Dach i nadwozie
- Klasyczny miękki dach o eleganckiej stylistyce, wysokiej jakości, niezajmujący dużo miejsca, lekki i ekstremalnie szybko otwierany/ zamykany,
- Dostępny w wersji półautomatycznej lub w pełni automatycznej (z izolacją akustyczną),
- Cztery pełnowymiarowe miejsca siedzące,
- Składane oparcie tylnej kanapy,
- Duży, uniwersalny bagażnik o pojemności od 260 do 674 litry,
- Nadwozie i systemy ochronne gwarantujące maksymalne bezpieczeństwo.

Napęd
- Cztery mocne i efektywne silniki: 1,8 TFSI (160 KM), 2,0 TFSI (200 KM),
1,9 TDI (105 KM), 2,0 TDI (140 KM),
- Jako opcja dostępna dwusprzęgłowa przekładnia S-tronic.

Zawieszenie
- Dynamiczne zawieszenie Audi z czterowahaczową osią tylną,
- Elektromechaniczne wspomaganie układu kierowniczego zużywające niewiele energii.

Wyposażenie
- Bogate wyposażenie, do wyboru fabrycznie dwie linie wyposażenia,
- Dostępne wyposażenie dodatkowe Hightech i technologie multimedialne.

Źródło: Audi