Concept car Audi TT Open Sky

Concept car Audi TT Open Sky08.10.2001
Na wystawie samochodowej IAA, która odbyła się w dniach 13-23 września 2001 we Frankfurcie Magna Steyr przedstawiła studium Audi TT "Open Sky". Ma to być samochód łączący zalety coupé i roadstera ...

Concept car Audi TT Open Sky 1 Na wystawie samochodowej IAA, która odbyła się w dniach 13-23 września 2001 we Frankfurcie Magna Steyr przedstawiła studium Audi TT "Open Sky". Ma to być samochód łączący zalety coupé i roadstera.

Modelem wyjściowym dla tego studium było Audi TT. Zdecydowano się na ten model dlatego, że ci sami projektanci z Magna Steyr pracowali na zlecenie Audi AG zarówno nad stworzeniem TT Roadster, jak i TT Coupé.

Nowy concept car zwraca uwagę przede wszystkim składającym się z dwóch części, dającym się łatwo zdemontować dachem. Obie połówki dachu można łatwo schować w bagażniku. Po przyciśnięciu odpowiedniego guzika specjalne urządzenie wysunie się i umożliwi ponowne zamontowanie dachu. Kolejne przyciśnięcie guzika ukrywa mechanizm.

Concept car Audi TT Open Sky 2 Model "Open Sky" wizualnie i funkcjonalnie stanowi kombinację roadstera i coupé. Struktura karoserii to część przednia, podłoga i słupek przedni oraz próg wzięte z TT Roadstera oraz tylna część z TT Coupé. Nowe są znajdujący się wewnątrz słupki środkowe w przedniej części trójkątnej szyby bocznej, które jednocześnie są częścią zintegrowanego pałąka chroniącego pasażerów podczas ewentualnego dachowania.

Magna Steyr obiecuje, iż Audi TT "Open Sky" ze zdjętym dachem zapewni pasażerom radość płynącą z jazdy roadsterem a przy zamkniętym dachu niski poziom hałasu oraz możliwość podróżowania w warunkach zimowych, tak jak w coupé.

Nie wiadomo jeszcze, czy studium wejdzie do produkcji seryjnej.