Limitowane Audi A3 Cerutti wyłącznie w Polsce

Limitowane Audi A3 Cerutti wyłącznie w Polsce06.05.2002
Jako model wyjściowy wybrano zatem wersję Audi A3 Ambiente z bardzo dynamicznym silnikiem (1.8T 150KM) oraz z elementami zapewniającymi wysoki komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Koncepcją estetyczną zajął się światowej sławy kreator mody - Nino Cerruti ...

Wiele już razy tworzono limitowane serie różnych modeli samochodów, lecz po raz pierwszy projekt tego typu został zrealizowany specjalnie i wyłącznie na polski rynek.

Limitowane Audi A3 Cerutti wyłącznie w Polsce 1 Powstanie limitowanej serii danego modelu opiera się z reguły na nadaniu seryjnie produkowanemu samochodowi cech szczególnych, znamion indywidualności - tu udało się to zrobić w sposób wyjątkowy.

Z inicjatywy polskiego importera samochodów Audi - firmy Kulczyk Tradex połączono markę Audi z nazwiskiem światowej sławy kreatora mody - Nino Cerruti. Efektem tego jest limitowana seria - Audi A3 Cerruti.

Geneza projektu

Początki tego projektu sięgają czerwca 2001 roku. Szef działu Audi Kulczyk Tradex rozpoczął wówczas pierwsze rozmowy z Domem Mody Cerruti. Idea stworzenia limitowanej serii Audi A3 przez kreatora mody wyłącznie na rynek polski przedstawiono również producentowi. Koncern Audi AG w pełni zaakceptował ten pomysł i zapewnił ze swej strony wszelką pomoc w wyprodukowaniu samochodu zaprojektowanego przez Nino Cerruti.

Limitowane Audi A3 Cerutti wyłącznie w Polsce 2 Prace nad szczegółowym projektem tego wyjątkowego modelu rozpoczęły się jesienią 2001 roku. W pierwszej fazie Nino Cerruti zaproponował trzy koncepcje kolorystyczne nowego Audi A3. Każda z koncepcji oparta była na najnowszych trendach mody, jednocześnie jednak miała na celu zachowanie klasycznej i eleganckiej linii samochodu Audi A3.

Koncepcja i powstanie samochodu

W wyniku licznych rozmów i uzgodnień, zarówno z Nino Cerruti, jak i z Audi AG, wyłoniona została ostateczna koncepcja samochodu. Wybrany projekt łączy modny kolor tytanu jako kolor nadwozia z bardzo eleganckim i klasycznym wnętrzem, w którym tapicerką skórzana w kolorze Aztecgold doskonale komponuje się z jasnymi elementami wykończenia.

Limitowane Audi A3 Cerutti wyłącznie w Polsce 3 Po sprawdzeniu możliwości produkcyjnych oraz przeprowadzeniu rozmów z dostawcami Audi AG w lutym 2002 rozpoczęto produkcję Audi A3 zaprojektowanego przez Nino Cerruti. Jedyna w swoim rodzaju niepowtarzalna seria Audi A3 Cerruti powstała w ograniczonej, ustalonej wcześniej liczbie egzemplarzy - wyprodukowano jedynie 50 sztuk.

Indywidualizm

Limitowana seria została także zindywidualizowana poprzez liczne dodatkowe elementy wyposażenia. Do każdego samochodu dołączono zestaw trzech toreb podróżnych z kolekcji Cerruti.

Z zewnątrz limitowaną serię oznaczono emblematami Cerruti oraz podpisem Nino Cerruti, natomiast wewnątrz logo domu mody Cerruti umieszczono na dźwigni zmiany biegów.

Limitowane Audi A3 Cerutti wyłącznie w Polsce 4 Każdy nabywca otrzyma certyfikat potwierdzający pochodzenie samochodu wraz z kolejnym numerem (od 1 do 50) oraz podpisem Nino Cerruti. Do kluczyków zostanie dołączony brelok pochodzący z kolekcji Cerruti, a dokumenty pojazdu umieszczone będą w specjalnie przygotowanym etui w kolorze skóry Aztecgold -również z potwierdzeniem numeru samochodu (jeden z 50).

Produkt

Obok efektu estetycznego twórcy limitowanej serii postawili sobie za cel stworzenie samochodu, który będzie gwarantował także prawdziwą przyjemność z jazdy. Jako model wyjściowy wybrano zatem wersję Audi A3 Ambiente z bardzo dynamicznym silnikiem oraz z elementami zapewniającymi wysoki komfort i bezpieczeństwo podróżowania.

Audi A3 Cerruti: - Silnik: 1.8T150KM
- Skrzynia biegów: manualna
- Kolor nadwozia: Atlasgrau (kolor ten nie występuje seryjnie dla modelu Audi A3)
- Obręcze aluminiowe o klasycznym kształcie


Istotniejsze elementy wyposażenia - zgodne z Audi A3 w wersji Ambiente:
- ABS z EBV
- ASR
- ESP
- centralny zamek
- klimatyzacja elektroniczna
- elektrycznie opuszczane szyby przednie
- elektrycznie opuszczane szyby tylne (w wersji 5-drzwiowej)
- elektrycznie regulowane lusterka zewnętrzne w kolorze nadwozia
- immobiliser

- poduszki powietrzne dla kierowcy i pasażera
- poduszki powietrzne boczne
- wspomaganie układu kierowniczego
- Easy Entry
- dzielona i kładziona kanapa tylna
- czteroramienne koło kierownicy w skórze
- centralny zamek sterowany falami radiowymi


Wyposażenie dodatkowe:
- lakier metalic w kolorze Atlasgrau
- radio Concert z systemem Bose
- FIS
- reflektory ksenonowe
- podgrzewane siedzenia z przodu
- pakiet zimowy
- asystent parkowania
- tapicerką skórzana Vachettleder

Cena : 27.000 euro brutto (z Vatem)

Źródło: Kulczyk Tradex