Will Smith ściga przestępców w sportowym Audi RSQ

Will Smith ściga przestępców w sportowym Audi RSQ24.04.2004
7 kwietnia, na nowojorskim Motorshow po raz pierwszy zaprezentowano publiczności futurystyczny samochód stworzony na potrzeby filmu – Audi RSQ. Jest to pierwszy tego typu projekt w historii Product Placement Audi ...

7 kwietnia, na nowojorskim Motorshow po raz pierwszy zaprezentowano publiczności futurystyczny samochód stworzony na potrzeby filmu – Audi RSQ. Jest to pierwszy tego typu projekt w historii Product Placement Audi. Specjalnie dla kinowego filmu "I, ROBOT" styliści Audi zaprojektowali spektakularne sportowe coupe Audi RSQ, które będzie służyło głównemu bohaterowi, detektywowi Spooner’owi, granemu przez Willa Smitha, w jego walce o bezpieczeństwo ludzkości. Wytwórnia Twientieth Century Fox rozpocznie wyświetlanie filmu w USA 16 lipca.

Will Smith ściga przestępców w sportowym Audi RSQ 1 Trudno sobie wyobrazić życie w niedalekiej przyszłości bez robotów. Staną się one nieodzownym elementem naszej codziennej rzeczywistości, do którego będziemy mieli pełne zaufanie. W filmie "I, ROBOT" zaufanie to zostaje podważone i tylko jeden człowiek – Will Smith – zdaje się to zauważać rozpoczynając walkę z systemem. W filmie wykorzystano doskonałe, innowacyjne efekty specjalne ożywiające roboty, które znacznie przerastają to, co dotychczas można było oglądać na ekranach kin. Reżyserem filmu jest Alex Proyas (Dark City, The Crow)

Akcja "I, ROBOT" rozgrywa się w świecie stworzonym przez sławnego rosyjskiego pisarza science-fiction Izaaka Asimowa i oparta jest na zbiorze jego opowiadań pod tym samym tytułem.

Styliści Audi stworzyli samochód pasujący do fikcyjnego świata przyszłości z 2035 roku, przedstawionego w "I, ROBOT". Powstałe w ten sposób sportowe coupe Audi RSQ jest wizjonerską interpretacją stylistyki typowej dla Audi. Jednym z ważniejszych zadań było zaprojektowanie takiego samochodu, który mimo ekstremalnych cech "samochodu przyszłości" ciągle byłby utożsamiany z marką Audi. Tak więc widzowie znajdą w filmowym modelu osłonę chłodnicy Singleframe – ważny element nowego oblicza Audi.

Jednocześnie w RSQ zrealizowano także pomysły reżysera Alexa Protasa. Ten sportowy, policyjny samochód z centralnie umieszczonym silnikiem pędzi po ulicach futurystycznego Chicago nie na kołach, lecz na kulach. Drzwi natomiast mocowane są do tylnego słupka i otwierają się podobnie jak skrzydła motyla.

Oprócz RSQ, w filmie pojawią się też inne seryjnie produkowane samochody Audi o nieco zmienionym wyglądzie. Także model wnętrza samochodu, używany podczas kręcenia scen w aucie, zbudowany został przez Audi.

Projekt ten otwiera nowy rozdział w Product Placement Audi. Dotychczas w produkcjach filmowych używane były zawsze seryjnie produkowane samochody z czterema pierścieniami. W pojedynczych przypadkach, jak na przykład w "Mission Impossible II", pojazdy te zostały wykorzystane w filmie jeszcze przed ich wprowadzeniem na rynek.

Od wielu lat koncern Audi bierze udział w wielkich produkcjach filmowych. Obok znanego filmu akcji "Ronin" Johna Frankenheimera z Jeanem Reno i Robertem de Niro (1998), samochody Audi grały główne role samochodowe w takich filmach jak "The Insider" (tytuł polski "Informator", ze zdobywcą Oscara Russellem Crowe, 1999), "Mission Impossible II" (z Tomem Cruisem, 2000), "The Mothman Prophecies" (z Richardem Gere, 2002), "About a Boy" ("Był sobie chłopiec" z Hugh Grantem, 2002) czy też w "Legalnej blondynce II" (2003) z Reese Witherspoon.