Pole position dla Audi w wyścigu na Nurburgring

Pole position dla Audi w wyścigu na Nurburgring15.05.2010
Wygląda na to, że Audi R8 LMS będzie trudnym przeciwnikiem do pokonania podczas tegorocznego, trzydziestego ósmego, 24-godzinnego wyścigu na Nürburgring. Jeden z tych sportowych modeli wystartuje z pierwszej pozycji dziś o godzinie 15:00.

Dwa zespoły klientów Audi: ABT Sportsline i Phoenix Racing zastosowały skuteczną strategię podczas kwalifikacji. Podczas pierwszych zmagań kwalifikacyjnych w czwartek na Nordschleife padał deszcz, a w piątek tor na początku wciąż był bardzo brudny i śliski, więc oba zespoły walczyły o jak najlepsze czasy okrążeń dopiero tuż przed końcem dwugodzinnej sesji kwalifikacyjnej.

Lucas Luhr (ABT Sportsline/8 min. 27.967 sek.) i Mike Rockenfeller (Phoenix Racing/8 min. 25.782 sek.) na początku wykorzystali lepsze warunki na torze, by poprawić wyniki, jednak później pobił ich Marco Werner (ABT Sportsline) uzyskując czas 8 min. 24.753 sek. Rockenfeller zdołał jeszcze poprawić swój najlepszy czas do 8 min. 25.568 sek. w ostatnim okrążeniu, jednak pozostał na drugiej pozycji. Pierre Kaffer (Phoenix Racing) uzupełnił kwartet Audi na czele kwalifikacji z czasem 8 min. 29.250 sek.

W rezultacie Audi wystartuje z pole position po raz pierwszy w historii 24-godzinnego wyścigu na Nürburgring.

Marco Werner pobił dotychczasowy rekord jednego okrążenia na torze Nürburgring o prawie dwie sekundy, udowadniając, jakiego postępu dokonało Audi w pracach nad tworzeniem modelu R8 LMS i jak świetnie pracują opony Michelina, zamontowane w pojazdach teamu ABT i Phoenix.

Trzydziesty ósmy, 240-godzinny wyścig na Nürburgring rozpocznie się dziś o godzinie 15:00.

Źródło: Audi