Audi A6 zdobyło tytuł Auto nr 1 w Europie

Audi A6 zdobyło tytuł Auto nr 1 w Europie18.03.2005
Po zdobyciu tytułu World Car of the Year i licznych nagród, wyróżnienie to jest kolejnym etapem w krótkiej, lecz pełnej sukcesów historii nowego Audi A6, które debiutowało w 2004 roku ...

Kolejne trofeum dla Audi A6 - tytuł "Auto nr 1 w Europie". Limuzyna z czterema pierścieniami pokonała dziewięć innych modeli, które dotarły do finału. Nagrodę odebrał Prezes Zarządu AUDI AG, prof. dr Martin Winterkorn na imprezie towarzyszącej genewskiemu Salonowi Samochodowemu.

Audi A6 zdobyło tytuł Auto nr 1 w Europie 1 Po zdobyciu tytułu "World Car of the Year" i licznych nagród, wyróżnienie to jest kolejnym etapem w krótkiej, lecz pełnej sukcesów historii nowego Audi A6, które debiutowało w 2004 roku.

Konkurs "Auto nr 1" jest organizowany co roku przez czasopismo "Auto Bild" i jego siostrzane wersje w 21 europejskich państwach. W pierwszym etapie - w konkursach krajowych - wyboru dokonywali czytelnicy: Audi A6 wygrało w pięciu krajach, w tym także na największym rynku motoryzacyjnym Europy- w Niemczech. Po podliczeniu wszystkich głosów oddanych przez europejskich czytelników A6 zdecydowanie wyprzedziło swoich konkurentów.

10 finalistów oceniało 35-osobowe jury złożone z techników, kierowców wyścigowych i dziennikarzy motoryzacyjnych. Samochody przeszły wiele różnorodnych i trudnych prób na torze testowym we włoskim Vizolla. Nowe Audi A6 zrobiło na jurorach wrażenie doskonałą dynamiką jazdy, komfortem, luksusowym wyposażeniem i przestronnością.