Audi A3 z minimalistycznym pakietem tuningowym

Audi A3 z minimalistycznym pakietem tuningowym23.08.2012
Nowe Audi A3 dopiero co zdążyło się pojawić na rynku, a już firmy tuningowe nie mogą się doczekać, by dostać je w swoje ręce i modyfikować, modyfikować, modyfikować. Przypomnijmy, że po raz pierwszy mogliśmy zobaczyć ...

...nowe Audi A3 w marcu tego roku, na Międzynarodowym Salonie Motoryzacyjnym w Genewie. W kwietniu zaś miała miejsce polska premiera Audi A3.

Teraz niemiecki tuner JMS pochwalił się swoim programem modyfikacji dla kompaktowego modelu z segmentu premium.

Audi A3 z minimalistycznym pakietem tuningowym 1Pochwalił się, ale jeszcze nie wprowadził do sprzedaży – produkt JMS dla Audi A3 będzie można bowiem nabyć dopiero w październiku tego roku. Być może z tego powodu materiał wizualny załączony do komunikatu prasowego jest cokolwiek skromny i obejmuje tylko jedno zdjęcie.

Cóż więc proponuje JMS? Subtelną zmianę wyglądu nowego Audi A3 w postaci montażu nowej dokładki do zderzaka przedniego. Będzie ona jednak dostępna tylko dla modeli niewyposażonych w fabryczny pakiet S-Line. Cena? Jedyne 279 euro. Do tuningu wizualnego można także zaliczyć zestaw nowych, wieloramiennych, wyjątkowo lekkich, włoskich obręczy OZ Racing o średnicy 19 cali w kolorze czarnym. Zamontowano na nich opony w rozmiarze 225/35/19. W tym przypadku trzeba będzie wysupłać z portfela aż 2599 euro.

Oprócz tego JMS postanowił pozbawić Audi A3 standardowego zawieszenia i wymienić je na nowe, typu coil-over, pochodzące z magazynów firmy KW. Dzięki temu ruchowi pojazd zostaje obniżony o 50 mm na wysokości przedniej osi i o 45 mm przy osi tylnej. Za tę modyfikację miłośnicy tuningu i lepszej kontroli nad pojazdem będą musieli zapłacić 1049 euro.

Wygląda na to, że praktyczny i solidny model Audi A3 zyskał równie praktyczny i minimalistyczny pakiet tuningowy pozbawiony zbędnych „ozdóbek”.

Źródło: JMS, opracowanie: BM