20-letnie Audi S4 pędzi ponad 400 km/h

20-letnie Audi S4 pędzi ponad 400 km/h15.10.2012
Pomysł rozpędzenia liczącego dwadzieścia lat samochodu dowolnej marki do prędkości ponad 400 km/h wydaje się absurdalny. Wyobraźnia podpowiada nam, że auto pogubi po drodze większą część komponentów. Niektórzy lubią jednak takie wyzwania.

Na przykład motoryzacyjni artyści (bo nazwanie ich specjalistami to chyba jednak za mało) z eGarage, którzy zajmują się promocją nie tyle niezwykłych pojazdów, co niezwykłych ludzi pracujących w branży tuningowej.

9 października panowie z eGarage udali się na słone równiny wyschniętego jeziora Bonneville, kilka godzin jazdy za Salt Lake City, by utrwalić na filmie próbę bicia rekordu świata podjętą przez Jeffa Gernera z Four Ring Performance.

Człowiek ten był na tyle szalony, by wycisnąć z 5-cylindrowego silnika Audi S4 niemal 1100 KM mocy, załadować go do modelu z 1992 roku wraz z napędem na wszystkie koła i zabezpieczyć wszystko tak, by poszczególne komponenty nie wyparowały podczas próby zdobycia tytułu najszybszego sedana na świecie.

Gerner odbył dwie próby uzyskując średnią prędkość 380 km/h, a najlepsza prędkość maksymalna, jaką udało mu się rozwinąć to ponad 418 km/h. Najdziwniejsze jest to, że pojazd był tak idealnie przygotowany, że wyglądał, jakby mknął autostradą, a nie gnał po dnie suchego jeziora pokrytego solą. Obyło się bez problemów mechanicznych, czy problemów z trakcją.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu filmowego z tego niezwykłego wydarzenia.

Worlds Fastest Audi PART 1 from eGarage on Vimeo.

Worlds Fastest Audi PART 2 (The Run) from eGarage on Vimeo.

Źródło: Autoblog.com, Vimeo, opracowanie: BM