Audi A3 1.6 TDI ultra: wszechstronne i ekonomiczne

Audi A3 1.6 TDI ultra: wszechstronne i ekonomiczne05.08.2013
Audi przedstawiło model, który ma najmniejszy apetyt na paliwo spośród całego portfolio producenta. Audi A3 1.6 TDI ultra generuje moc 110 KM, a zużywa jedynie 3,2 l oleju napędowego na 100 km.

Emituje również bardzo mało CO2, bo 85 g/km. Model będzie można nabyć już od września. Oszczędne zużycie oleju napędowego nie uszczupla w żaden sposób osiągów Audi A3 1.6 TDI ultra. Samochód rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 10,5 sekundy.

Audi A3 1.6 TDI ultra: wszechstronne i ekonomiczne 1 Pięciodrzwiowe Audi A3 1.6 TDI ultra jest przestronne i komfortowe. W standardzie wyposażono je w klimatyzację, radio Audi i opuszczane elektrycznie szyby. Model jest też dostępny w 3-drzwiowej wersji kompaktowej i jako pięciodrzwiowy Sportback.

Pojazd waży 1205 kg, a jego profil aerodynamiczny udoskonalono dzięki zastosowaniu progów bocznych S line i obniżeniu nadwozia o 15 mm. Opony w rozmiarze 205/55 R16 odznaczają się zoptymalizowanym oporem toczenia.

Najnowsze Audi A3 to nie tylko najoszczędniejszy pojazd marki, lecz także pierwszy model, który nosi w nazwie dodatek “ultra”. Wkrótce jednak mają dołączyć do kolejne pojazdy wyposażone zarówno w silniki TDI, jaki i benzynowe jednostki TFSI. Podobnie, jak Audi A3 1.6 TDI ultra będą one odznaczać się bardzo niewielkim zapotrzebowaniem na paliwo i niską emisją CO2. Audi pragnie w ten sposób poszerzyć swoje portoflio modeli mniej uciążliwych dla środowiska, do których należą już hybryda typu plug-in Audi e-tron oraz rodzina „g-tron” napędzana naturalnym gazem.

Źródło: Audi, opracowanie: BM