MotoNews.pl

Pierwsza instrukcja obsługi samochodu tworzona przez użytkowników

19 czerwca 2012

Marka, model | ,
Nissan

Pracownicy europejskiego oddziału Nissana wpadli na ciekawy pomysł, by przygotować pierwszą na świecie instrukcję obsługi samochodu tworzoną przez użytkowników dla użytkowników. Instrukcja ma także innowacyjną formę – to zbiór filmów wideo. Wszystko po to, by nowi właściciele modelu Nissan LEAF mogli optymalnie wykorzystać potencjał technologii tego elektrycznego samochodu. Prezentacja nowoczesnej instrukcji obsługi jest elementem większej kampanii marki o nazwie The Big Turn On, która ma za zadanie przekonać Europejczyków (a właściwie ich część, bo kampania prowadzona jest we Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii) do pojazdów z napędem elektrycznym.

Do końca kampanii trwającej 100 dni został jeszcze miesiąc – jej organizatorzy mają nadzieję, iż przekonają milion ludzi, by zobowiązali się do jazdy z napędem elektrycznym – na razie zebrano 900 000 takich deklaracji. Zwycięskie miasto otrzyma od Nissana trzydzieści szybkich ładowarek umożliwiających naładowanie akumulatorów dowolnego pojazdu elektrycznego zgodnego ze standardem ChadeMOdo do 80% pojemności w zaledwie 30 minut.

Jednocześnie inicjatywa The Big Turn On ma przyczynić się do obalenia niektórych mitów i stereotypów związanych z jazdą samochodem elektrycznym. Dostępne pod adresem http://www.the-big-turn-on.com/ oraz na YouTube filmy i samouczki zostały nagrane przez czterech właścicieli i entuzjastów Nissana LEAF z Wielkiej Brytanii. Przedstawiają oni technologie zastosowane w pojeździe oraz przybliżają jego osiągi. Możemy na przykład dowiedzieć się, że w pełni naładowany LEAF przejeżdża do 175 km.

 

Zdjęcia: Nissan, opracowanie: BM