MotoNews.pl

TechArt Porsche Cayenne 3.0 TDI zmodyfikowane przez polską firmę

26 lipca 2012

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Porsche Cayenne Diesel 14

Coś takiego trzeba by chyba nazwać „tuningiem piętrowym”. Polska firma Pachura Moto Center wzięła na swój warsztat model Porsche Cayenne Diesel wyposażone w całkiem nieźle pomyślany pakiet nadwoziowy zaprojektowany przez niemiecki TechArt, który specjalizuje się w przeróbkach modeli producenta ze Stuttgartu. Wszystko odbyło się we współpracy z TechArtem, a rezultatem jest jeszcze bardziej wystylizowany i elegancki pojazd.

Polscy specjaliści wymyślili aż dwa pakiety modyfikacji wizualnych dla Porsche Cayenne Diesle w interpretacji TechArtu. Pierwszy z nich nosi nazwę AERO1 i składa się z następujących komponentów:

  • trzyczęściowego spojlera przedniego zderzaka zintegrowanego z wlotami powietrza (ułatwia to chłodzenie tarcz hamulcowych),
  • tylnej lotki dachowej (w tym przypadku zachowano seryjną wersję),
  • listew progowych,
  • tylnego spojlera z czterema końcówkami rur wydechowych oraz
  • obudów lusterek bocznych i listew na nadkolach polakierowanych w kolorze nadwozia.

Drugi pakiet opatrzono mianem MAGNUM i jest to propozycja dla wielbicieli włókna węglowego, ponieważ obejmuje wykończenia z tego materiału na atrapie chłodnicy, dyfuzorze, obudowach lusterek bocznych i listwach bocznych.

Pachura Moto Center zajął się także jednostką napędową Porsche Cayenne. 3-litrowy diesel zwiększył moc z fabrycznych 245 KM do 285 KM i maksymalny moment obrotowy z 550 Nm do 608 Nm.

Co sądzicie o kooperacji polskiego tunera z jego bardziej znanym, niemieckim odpowiednikiem? Gdyby brakowało wam skali porównawczej, to sugerujemy lekturę artykułów na temat innych dokonań tuningowych na tym samym modelu:

Zdjęcia: Pachura Moto Center, opracowanie: BM