MotoNews.pl

Hardkorowy Ford z Australii

16 sierpnia 2012

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Ford FPV GT RSPEC 8

Ford Performance Vehicles (FPV) to sportowy oddział amerykańskiego producenta mający swoją siedzibę w Australii. Ostatnio przedstawił nowe dzieło – wyczynowego sedana GT, opartego na dość egzotycznym, jak na nasze warunki, modelu Ford Falcon. Wiemy, że polskim miłośnikom motoryzacji Falcon może być w zasadzie kompletnie nieznany, ale pojazd w interpretacji FPV tak świetnie wygląda i ma tak przyzwoite osiągi, że postanowiliśmy go przedstawić bliżej naszym czytelnikom.

Ford Falcon FPV GT RSPEC jest przeznaczony przede wszystkim do jazdy po torze wyścigowym. Pod maską kryje 5-litrowy silnik V8 o mocy 455 KM współpracujący z 6-biegową przekładnią manualną ZF, przekazującą moc na koła otulone przez opony Dunlop Sport Maxx w rozmiarze 275/35 R19. Pojazd został również wyposażony w system Launch Control, który automatyczne utrzymuje m.in. określoną prędkość obrotową silnika i ciśnienie doładowania tak, by kierowca mógł dynamicznie ruszyć z miejsca zachowując jak najlepszych parametry trakcyjne. FPV poważnie zaingerowało także w zawieszenie Falcona, dostosowując je do wymagań związanych z wyścigami na torze.

FPV GT RSPEC wyróżnia się wyglądem zewnętrznym – czarno-czerwony schemat kolorystyczny nawiązuje do legendarnego Forda Bossa Mustanga z 1969 roku. Na panelach bocznych australijskiego dzieła odwzorowano ten sam czerwony pas w kształcie litery C i dodano do tego czerwone akcenty w dolnej części atrapy chłodnicy, przy światłach przeciwmgielnych, na obudowach lusterek i sportowym spojlerze z dodatkową naklejką z napisem „GT”. Końcówki rur wydechowych polakierowano na czarno.

We wnętrzu znajdziemy sportowe fotele obite skórzaną tapicerką z wyhaftowanym logo GT oraz ozdobne akcenty z czarnego lakieru fortepianowego.

Seria FPV GT RSPEC została ograniczona do zaledwie 350 egzemplarzy.

Zdjęcia: autoblog.com, opracowanie: BM