MotoNews.pl

Nowe Hondy CR-V i CR-Z atrakcjami stoiska marki w Paryżu

14 września 2012

Kategoria | Targi
Honda CR-Z

Honda poinformowała dziś, jak będzie wyglądać jej ekspozycja podczas rozpoczynającego się 27 września Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu. Na stoisku japońskiego producenta będzie można zobaczyć m.in. uaktualnioną odsłonę modelu CR-Z.

Nowa Honda CR-Z ma odświeżone nadwozie i wnętrze kabiny uatrakcyjniające wygląd pojazdu. Producent zwiększył także moc zarówno benzynowej jednostki napędowej, jak i silnika elektrycznego, nie spowodowało to jednak wzrostu zapotrzebowania na paliwo czy emisji zanieczyszczeń. Szczegóły dotyczące osiągów nowej Hondy CR-Z i data pojawienia się jej w salonach sprzedaży zostaną ujawnione w Paryżu.

We francuskiej stolicy europejski debiut mieć będzie nowa, czwarta generacja Hondy CR-V. W porównaniu z poprzednimi wariantami poprawiono w niej jakość materiałów wykończeniowych, nadano jej bardziej praktyczny charakter i dopracowano szczegóły. Po raz pierwszy kompaktowy SUV będzie oferowany w Europie zarówno z napędem na dwa, jak i cztery koła. Wprowadzono także poprawki w benzynowych i wysokoprężnych jednostkach napędowych wchodzących w skład gamy silnikowej Hondy CR-V. Teraz emitują znacznie mniej dwutlenku węgla.

W Paryżu po raz pierwszy pokazany zostanie nowy 1,6-litrowy silnik wysokoprężny i-DTEC przeznaczony dla Civica. To pierwsza jednostka napędowa Hondy w Europie z nowej serii Earth Dreams Technology, w której połączono dużą moc (w tym przypadku 120 KM) z niską emisją CO2 (94 g/km) i małym apetytem na paliwo (3,6 l/100 km).

Poza tym na stoisku Hondy podczas francuskiej wystawy zobaczymy koncepcyjny sportowy model z napędem elektrycznym EV-STER zaprezentowany po raz pierwszy pod koniec zeszłego roku w Tokio oraz oryginalną, pierwszą generację Hondy Civic, która ma przypomnieć odwiedzającym, że model obchodzi w tym roku czterdzieste urodziny.

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM