MotoNews.pl

Poszerzony Hyundai Genesis Coupe Turbo według FuelCulture – 315 KM pod maską

06 listopada 2012

Kategoria | Targi  Tuning
Marka, model | ,
Hyundai GenesisFuelCulture9

Na SEMA Show pojawiło się kilka ciekawych propozycji modyfikacji Hyundaia Genesis Coupe, w tym Hyundai Genesis Coupe w wyścigowej wersji Cosworth i ultrawyczynowy Hyundai Genesis Coupe R-Spec. Natomiast firma FuelCulture zajmująca się sprzedażą akcesoriów do “domowego” tuningu przedstawia swoją wersję modelu w odsłonie na 2013 roku. Program FuelCulture jest o tyle ciekawy, że pokazuje, co zwykły entuzjasta tuningu może zrobić z Genesis, jeśli ma ograniczony budżet.

Panowie z FuelCulture zaopatrzyli nadwozie Genesis Coupe w zestaw poszerzający o 50 mm tył auta (pierwszy tego typu pakiet, jaki powstał dla Genesis Coupe), nowe fartuchy boczne i nowy zderzak przedni przygotowane przez Infinite Auto Design, pokrywę bagażnika i dokładkę na zderzak tylny VIS Racing i pokryło całość czerwonym lakierem w odcieniu Candy Apple. Pojazd porusza się na oponach Continental Extreme Contact DW w rozmiarze 225/35/19 z przodu i 265/30/19 z tyłu. Zamontowano je na 19-calowych obręczach Rotiform IND.

Wnętrze Hyundaia wzbogaciło się o nową tapicerkę na fotelach i panelach drzwiowych i nowy zestaw nagłośnieniowy z 4 głośnikami, 2 wzmacniaczami i subwooferem.

Spece z FuelCulture zmodyfikowali także zawieszenie, stosując nowe elementy, w tym zestaw typu coilover. W układzie hamulcowym standardowe tarcze wymieniono na produkty marki Baer. Specjaliści z FuelCulture pozbyli się również fabrycznego układu wydechowego zastępując go systemem marki ARK DT-S. Dokonali także licznych przeróbek w 2-litrowym silniku turbo, m.in. przeprogramowując jego jednostkę kontrolną i montując nowe doloty, dzięki czemu generuje on moc 315 KM (o 41 KM więcej niż wariant standardowy).

Zdjęcia: caranddriver.com, opracowanie: BM