MotoNews.pl

Honda Civic 2013 zadebiutuje w Los Angeles

12 listopada 2012

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Honda Civic 1

Przedstawiciele Hondy oświadczyli dziś, że nowa odsłona modelu Civic Sedan (w specyfikacji amerykańskiej) zadebiutuje oficjalnie podczas tegorocznego Los Angeles Auto Show, które rozpocznie się 29 listopada i jednocześnie wejdzie do sprzedaży w USA. Model zyskał liczne ulepszenia dotyczące systemów bezpieczeństwa, komfortu, podwozia i stylistyki wnętrza.

Nadwozie amerykańskiej Hondy Civic Sedan 2013 ma nową dolną część zderzaka z poziomymi, chromowanymi detalami i bardziej sportową, czarną atrapę chłodnicy z siatką o strukturze plastra miodu zrównoważoną przez światła przeciwmgielne w górnej części .

Atrapę chłodnicy otaczają nowe doświetlacze zakrętów w przejrzystych kloszach. Przednia część nadwozia ma bardziej wyraziste kształty i przechodzi w mocniej wyprofilowaną maskę silnika. Całość uzupełnia zestaw nowych obręczy.

Z tyłu znajdziemy nowy zderzak i nową pokrywę bagażnika z chromowanymi, poziomymi akcentami. Światła tylne mają nowy wygląd i klosze sprawiające, że przypominają klejnoty. W tylnym zderzaku zamontowano także nowy, dolny dyfuzor z siatką o strukturze plastra miodu.

Więcej szczegółów poznamy pod koniec listopada. Tym czasem przypominamy, że Europejczycy czekają na wprowadzenie na nasz rynek Hondy Civic Type R oraz prezentację Civica w wersji kombi. Koncepcyjny Civic kombi ma się pojawić już w przyszłym roku, natomiast europejski Civic Type R wejdzie do sprzedaży na Starym Kontynencie w 2105 roku.

 

Zdjęcia: Honda, opracowanie: BM