MotoNews.pl

Fiat Panda Monster Truck

07 grudnia 2012

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat Panda Monster Truck 3

Nowy Fiat Panda nie przestaje zaskakiwać. Ostatnio postanowił odsłonić przed nami swoje ekstremalne oblicze, zgodnie z hasłem marketingowym towarzyszącym jego kampanii promocyjnej w Europie: „Nowa Panda, ekstremalna Panda”. Inżynierzy z Fiata we współpracy z firmą Mercurio Cinematografica przygotowali bowiem Pandę 4×4 w wariancie Monster Truck. Tak, wiemy, że wydaje się to mało możliwe, ale dla chcącego nic trudnego.

Prototyp powstał w celu wykorzystania w nowej reklamówce telewizyjnej Fiata. Film ma opowiadać o grupie czterech przyjaciół, którzy wybierają się na weekend w góry. Oczywiście środkiem transportu podczas tej wycieczki jest Fiat Panda 4×4. Samochód przekształca się w Monster Trucka, wspina się po górskim zboczu do schroniska i zadziwia wszystkich swoją zwinnością. A gdy kierowca wciąż nieświadomy transformacji próbuje wysiąść z niego, jak z normalnej Pandy 4×4, spada dwa metry w dół, lądując twarzą w śniegu przy wtórze śmiechu przyjaciół.

Tyle scenariusz, wróćmy jednak do prototypu przygotowanego specjalnie na potrzeby filmu reklamowego. Monster Truck to połączenie Pandy 4×4, panelu podłogowego Jeep CJ7 4200 oraz olbrzymich kół od traktora, na których zamontowano opony „High Speed” o średnicy 150 cm i szerokości 50 cm. Końcowy rezultat to pojazd o wysokości 390 cm, długości 380 cm i szerokości 250 cm. Budowa prototypu zajęła zespołowi Fiata około dwóch tygodni, a największym wyzwaniem okazało się podłączenie układu sterowniczego, przekładni i układu hamulcowego.


Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM