MotoNews.pl

BMW serii 4 Coupe Concept – estetyka, dynamika, indywidualność

07 grudnia 2012

Marka, model | ,
BMW 4 Coupe Concept 22

Bawarski producent przedstawił swój nowy pojazd koncepcyjny BMW serii 4 Coupe, jako zapowiedź czwartej generacji sportowego BMW serii 3 Coupe. Koncept nadaje nowy wymiar estetyce, dynamice i elegancji, jakie znamy z BMW serii 3 Coupe. Czwórka w nazwie nie tylko sygnalizuje rozpoczęcie nowego cyklu, ma też reprezentować coś, co BMW nazwało „zenitem krzywej rozwoju modelu”. Seria 4 ma odznaczać się bardziej sportowym i luksusowym charakterem i być jeszcze bardziej zróżnicowana niż seria 3.

Coupe ma idealnie wyważone proporcje, a nadwozie ozdobiono wysokiej jakości detalami. Wnętrze także wyróżnia się starannie dobranymi materiałami wykończeniowymi. Pojazd ma osie rozstawione w odległości 2810 mm, czyli rozstaw jest o 50 mm dłuższy od tego, z jakim mamy do czynienia w aktualnej wersji serii 3 Coupe. W porównaniu z serią 3 Coupe przednie koła rozstawiono o 45 mm szerzej (1545 mm), a tylne o 80 mm szerzej (1593 mm). Przy szerokości 1826 mm BMW serii 4 Coupe Concept jest o 44 mm szersze od poprzednika, a jego linię dachową poprowadzono o 16 mm niżej niż w BMW serii 3 Coupe (wysokość konceptu to 1362 mm). Samochód jest także dłuższy, ma 4641 mm.

Sportowa sylwetka konceptu charakteryzuje się jednak eleganckimi liniami i atletycznie wyglądającymi powierzchniami paneli. Długie nadwozie, długa, wznosząca się maska silnika, przesunięta do tyłu klatka pasażerska i krótkie zwisy sprawiają, że samochód wydaje się wyrywać na przód. Tylne nadkola to najszersza część nadwozia. Elementy funkcjonalne, takie jak: wloty powietrza, klamki drzwi, obudowy lusterek bocznych podkreślono wykończeniami ze satynowanego aluminium.

Niestety producent nie ujawnił jeszcze żadnych szczegółów dotyczących napędu i gamy silnikowej BMW serii 4 Coupe Concept.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM