MotoNews.pl

Porsche Cayenne z nowym programem tuningowym od Techartu

24 kwietnia 2013

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Porsche Cayman Techart 6

Geny samochodu sportowego. Nisko zamontowany, dynamiczny silnik, zoptymalizowany stosunek mocy do masy pojazdu, wydłużony rozstaw osi i krótkie zwisy. Nowy program Techartu dla Porsche Cayman jest naprawdę interesujący.

Nadwozie Caymana udoskonalono całym zestawem nowych komponentów. Nowy fartuch przedni z dwuczęściowym spojlerem, zintegrowanym splitterem i przeprojektowanymi, większymi, centralnymi wlotami powietrza nadaje Porsche bardziej agresywny wygląd i dynamiczny charakter. Delikatnie zmodyfikowano wykończenia na obudowach lusterek bocznych, a w bocznych otworach wentylacyjnych przy tylnych nadkolach wstawiono skierowane ku górze osłony odpowiednio modulujące przepływ strumienia powietrza. Całość uzupełnia kombinacja zamontowanego na stałe spojlera tylnego, tylnego dyfuzora i umieszczonych centralnie, sportowych końcówek rur wydechowych Techart.

Zastosowanie sportowych tłumików w nowym układzie wydechowym sprawia, że 6-cylindrowy silnik wydaje z siebie mocniejsze, bardziej atrakcyjne brzmienie.

Techart podarował też Caymanowi nowe, 21-calowe obręcze z lekkich stopów w dwóch wersjach: Techart Formula z klasycznymi pięcioma ramionami lub lżejsze Techart Formula III z podwójnymi ramionami. Samochód został obniżony dzięki zastosowaniu sportowego modułu w zawieszeniu – o 35 mm w porównaniu ze standardowym zawieszeniem i o 25 mm w porównaniu z zawieszeniem PASM.

Wnętrze Caymana wykończono mnóstwem skórzanych dodatków z dekoracyjnymi szwami, lakierowanymi detalami i elementami z włókna węglowego. Standardową kierownicę panowie z Techartu zastąpili własnym produktem – sportowym modelem o trzech ramionach z manetkami do zmiany biegów.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM