MotoNews.pl

Czerwony Diabeł, czyli VW Golf 6R o mocy 478 KM!

29 września 2010

Kategoria | Tuning
Marka, model | ,
Wimmer Volkswagen Golf R 4

Tuner z niemieckiego Solingen, Wimmer RS postanowił zmienić Golfa 6R 2.0 TFSI w zabawkę dla niegrzecznych chłopców. Silnik Volkswagena poddano poważnym przeróbkom zwiększając jego standardową moc 270 KM w imponujący sposób, bo aż do 478 KM! Maksymalny moment obrotowy sięgnął sensacyjnej wartości 610 Nm, jeśli porównamy go z momentem dostępnym w wersji produkcyjnej (350 Nm). W tak poprawionym Golfie na 1 KM mocy przypada zaledwie 3,04 kg wagi auta. Zapewne w obawie o bezpieczeństwo kierowców prędkość maksymalną ograniczono jednak elektronicznie do 291 km/h.

Specjaliści z Wimmer RS naprawdę napracowali się nad silnikiem – zmodyfikowali m.in. układy elektroniczne, turbosprężarkę, dysze wylotowe, TFSI, korbowody, głowice cylindrów, chłodnicę końcową sprężarki, system chłodzenia, dodali także sportowy układ wydechowy z końcówkami rur o średnicy 84 mm, sportowy konwerter katalityczny i sprzęgło stosowane w samochodach wyścigowych.

Dla lepszej stabilności na drodze Wimmer RS proponuje zmodyfikowane zawieszenie, które może zostać obniżone z jednej strony. Opcjonalnie klienci mogą także zamówić sportowy układ hamulcowy.

Zdjęcia: Wimmer RS