MotoNews.pl

Mercedes-Benz klasa E Coupe PD850 Black Edition z poszerzonym nadwoziem

piątek, 24 maja 2013

« poprzedni | news | następny »
Prior-Design Mercedes 9

Specjalista od aerodynamicznych modyfikacji, niemiecki tuner Prior Design zaprezentował właśnie nowy zestaw nadwoziowy dla Mercedesa-Benz klasy E Coupe. Propozycja Prior Design nosi długą nazwę “PD850 Black Edition Widebody” i generalnie skupia się na poszerzeniu nadwozia i uatrakcyjnieniu stylistyki sportowego modelu.

Komponenty poszerzające nadwozie zmieniają okręt flagowy ze Stuttgartu w muskularnego „pakera” o szerokich ramionach. Oprócz nowych błotników z przodu, które w dużym stopniu przyczyniają się wrażenia dużej szerokości samochodu, w skład zestawu „PD850 Black Edition Widebody” wchodzą też: nowy spojler przedni, zderzak rurowy przedni, zderzak rurowy w tyle ze zintegrowanym dyfuzorem, nowe fartuchy boczne i spojler umieszczony na pokrywie bagażnika, a także maska silnika. Prior Design dokłada do tego opcjonalnie światła do jazdy dziennej z diodami LED o wysmukłym kształcie oraz nowy, sportowy układ wydechowy i owiewki. Opony zamontowano na nowych obręczach z lekkich topów stworzonych przez Prior Design o nazwie PD1. Mają średnicę 20 cali i mogą mieć kolor srebrny lub czarny o metalicznym lub matowym wykończeniu. Niemieccy specjaliści oferują także odpowiednie ogumienie, które wypełni nowe, przestronne nadkola. Coupe zostało nieco obniżone dzięki zastosowaniu zawieszenia typu coil-over marki KW, co przy okazji sprawia, że Mercedes lepiej zachowuje się na zakrętach.

Jeśli zestaw poszerzający klasę E wydaje się wam nieco przesadzony, to Prior Design ma dla was drugą, nieco okrojoną wersję, na którą składają się: zderzaki rurowe, fartuchy boczne i maska silnika.

Zdjęcia: Prior Design, opracowanie: BM