MotoNews.pl

BMW Concept Active Tourer Outdoor

11 lipca 2013

Active Tourer Outdoor 13

BMW Concept Active Tourer Outdoor zostanie pokazane podczas targów OutDoor w niemieckim Friedrichshafen, pokazując, jak można sprytnie zaaranżować wnętrze kompaktowego samochodu klasy premium na potrzeby użytkowników uprawiających sport i lubiących aktywnie spędzać wolny czas. Ten pojazd koncepcyjny prezentuje rozwiązania w sposób nowatorski łączące sportową estetykę i styl z kompaktowymi wymiarami, funkcjonalnością i systemem napędowym, który jest mniej uciążliwy dla środowiska.

Nowe BMW to oczywiście samochód z napędem hybrydowym typu plug-in – podobnie, jak zaprezentowane jesienią zeszłego roku na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu BMW Concept Active Tourer, na którym bazuje. Układ napędowy stanowi w tym przypadku 1,5-litrowy silnik spalinowy napędzający oś przednią, silnik elektryczny przekazujący moc na oś tylną i bateria litowo-jonowa zasilająca jednostkę elektryczną. Hybrydowe BMW może rozpędzić się do 200 km/h, a po ruszeniu z miejsca wskazówka prędkościomierza zatrzyma się na wskazaniu 100 km/h w ciągu niecałych 8 sekund.

BMW Concept Active Tourer Outdoor wyróżnia się złoto-pomarańczowym lakierem nadwozia i specjalnie zaaranżowanym przedziałem bagażowym, który jest przystosowany do przewożenia różnego rodzaju sprzętu sportowego, biwakowego itp. Wyposażono go na przykład w specjalny stojak/wieszak na dwa rowery. W kabinie zastosowano materiały, które są odporne na ścieranie i łatwe do utrzymania w czystości, takie jak szara skóra i trwałe tworzywa sztuczne.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM