MotoNews.pl

Audi A6 Avant BiTDI według Senner Tuning

13 sierpnia 2013

Kategoria | Senner Tuning  Tuning
Marka, model | ,
S

Audi nie skąpiło tworząc model A6 Avant. Największe kombi, jakie ma w swojej ofercie producent z Ingolstadt, można kupić z najmocniejszym, a jednocześnie najoszczędniej zużywającym paliwo 3-litrowym silnikiem wysokoprężnym V6, jakie kiedykolwiek zaprojektowali inżynierzy Audi. Są jednak tacy, którym to nie wystarcza. Na przykład tunerzy z firmy Senner Tuning.

Niemieccy specjaliści wzięli na warsztat model Audi A6 Avant BiTDI. Zakasali rękawy i tak solidnie przyłożyli się do pracy, że udało im się wycisnąć z 3-litrowego diesla aż 375 KM mocy (przypomnijmy, że standardowo ta jednostka napędowa generuje tylko 313 KM). Maksymalny moment obrotowy także raźno „podskoczył”. Zamiast fabrycznych 650 Nm zmodyfikowane Audi A6 Avant BiTDI odda do dyspozycji kierowcy aż 750 Nm. Dla porównania starszy wariant S6 Avant, który został wycofany z oferty w 2011 roku korzystał z dużej, 5,2-litrowej jednostki napędowej V10, a potrafił „wyciągnąć” jedynie 315 KM mocy i 550 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Eksperci z Senner Tuning nie poprzestali jednak tylko na modyfikacji silnika pracującego pod maską A6 Avant. Podarowali kombi także zestaw zawieszeniowy KW typu coilover, który pozwolił obniżyć nieco zawieszenie Audi oraz nowe obręcze z lekkich stopów.

Zdjęcia: Senner Tuning, opracowanie: BM