MotoNews.pl

Porsche Panamera z dieslem o mocy 300 KM

04 września 2013

Kategoria | Premiery  Targi
Marka, model | ,
Panamera Diesel 2

Porsche Panamera Diesel stało się właśnie jeszcze atrakcyjniejsze dzięki nowemu silnikowi o mocy 300 KM. Model zadebiutuje podczas Międzynarodowej Wystawy Samochodowej IAA we Frankfurcie. Nowa jednostka do diesel V6 o pojemności 3 litrów i mocy zwiększonej o 50 KM w porównaniu z poprzednim wariantem (wzrost o 20%). W rezultacie czas potrzebny Porsche Panamera Diesel na przyspieszenie z miejsca do 100 km/h skrócił się o 0,8 sekundy i wynosi 6 sekund, natomiast prędkość maksymalna, jaką może rozwinąć zwiększyła się do 259 km/h (poprzedni model mógł rozpędzić się tylko do 244 km/h). Maksymalny moment obrotowy wzrósł o 100 Nm, do 650 Nm i jest dostępny w zakresie od 1740 do 2500 obr./min.

Oprócz zwiększenia mocy inżynierzy niemieckiego producenta popracowali także nad dynamiką jazdy. Panamera Diesel posiada teraz po raz pierwszy jako funkcję standardową blokadę mechanizmu różnicowego osi tylnej sterowaną przez kierowcę i wyposażoną w system Porsche Torque Vectoring Plus (PTV+ – optymalizuje reakcje na skręt kierownicy precyzję manewrów wyhamowując odpowiednio z zapotrzebowaniem prawe lub lewe tylne koło). Dotychczas ta funkcja była zarezerwowana dla modeli Gran Turismo z silnikami benzynowymi. Zmieniono też ustawienia przekładni i zawieszenia.

Porsche Panamera Diesel zastąpi aktualnie oferowany wariant o mocy 250 KM i będzie dostępne w salonach sprzedaży począwszy od stycznia 2014 roku.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM