MotoNews.pl

Volkswagen Golf 7 R 4Motion po kuracji w MTM

07 maja 2014

Kategoria | MTM  Tuning
Marka, model | ,
Golf-7-R-4Motion 9

Już w standardowej wersji Golf 7 R 4Motion o mocy 300 KM odróżnia się od reszty wariantów tego modelu przeznaczonych głównie dla przeciętnych nabywców. Jednak specjaliści od tuningu z firmy MTM postanowili dodać do niego nieco magii. Po „kuracji” w MTM najpopularniejszy niemiecki model samochodu może bez wstydu stanąć w szranki z samochodami z nieco wyższej półki. Bez trudu rozpędza się z miejsca do 100 km/h w czasie 4,2 sekundy, a na szóstym biegu wrzuconym w standardowej skrzyni DSG osiąga prędkość maksymalną 250 km/h.

2-litrowa jednostka napędowa zawdzięcza swoją nową moc o wartości 360 KM i maksymalny moment obrotowy o wartości 450 Nm modułowi MTM M-Cantronic, który montowany jest w czasie 90 minut i kosztuje nieco ponad 2000 euro.

Przednie koła zmodyfikowanego Volkswagena Golfa T R 54Motion wyhamowują 8-tłoczkowe tarcze hamulcowe o wymiarach 380×34 mm (koszt wymiany to niecałe 3500 euro). Tylną oś obsługuje standardowy układ hamulcowy.

Z zewnątrz zmodyfikowanego Volkswagena Golfa R poznamy po nowych, 19-calowych obręczach z lekkich stopów Nardo i oponach Michelin Pilot Sport Cup 2 w rozmiarze 235/35 ZR 19 oraz ozdobnej folii na nadwoziu.

Jako, że jadąc Golfem stuningowanym przez MTM będziemy najczęściej prezentować innym użytkownikom drogi tył auta, to zamontowano tam 4 specjalne końcówki rur wydechowych.

Zdjęcia: MTM, opracowanie: BM