MotoNews.pl

Nowy Nissan Micra wchodzi do produkcji

17 stycznia 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Nissan-Micra-2017 3

Kilka dni temu nowy Nissan Micra wszedł do produkcji i pierwsze egzemplarze już opuściły linię montażową. Końcowe kontrole potwierdziły najwyższą jakość wykończenia pojazdów. Dostawy do dealerów Nissana i klientów rozpoczną się w połowie lutego na największych rynkach europejskich oraz w marcu na pozostałych rynkach.

Uruchomienie produkcji otwiera nowy rozdział w ponad 30-letniej historii modelu. Micra, obecna w Europie od 1983 roku, jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych nazw modeli. Na całym świecie sprzedano ponad 7 milionów tych samochodów. Zupełnie nowa, piąta generacja, jest powrotem do głównego nurtu na europejskim rynku hatchbacków w segmencie B.

Gdzie jest produkowany nowy Nissan Micra?

Nowy Nissan Micra jest produkowany we Flins we Francji, w zakładach Renault, partnera Nissana w sojuszu. Nowa Micra jest pierwszym osobowym Nissanem wytwarzanym w zakładach Renault w Europie. Po siedmioletniej przerwie produkcja modelu wraca więc na kontynent, na którym baza jego potencjalnych nabywców jest najliczniejsza. Samochód jest zbudowany na zmodyfikowanej wersji platformy V Nissana.

Fabryka w miejscowości Flins na zachód od Paryża ma ogromne doświadczenie w produkcji hatchbacków na rynek europejski. Otwarte w 1952 roku zakłady zajmują powierzchnię 237 hektarów i są najdłużej działającą fabryką samochodów w Grupie Renault. Obecnie produkowane są tam także modele Renault Clio i Renault Zoe.

Zalety wspólnej produkcji modeli Renault i Nissan

Wspólna produkcja pojazdów jest jednym z głównych czynników synergii produkcyjnych w Sojuszu Renault-Nissan. Przynosi szereg korzyści zarówno koncernowi, jak i jego klientom.

Przede wszystkim pozwala ona maksymalizować efekty wdrożenia Alliance Production Way. To jednolity system zarządzania organizacją i technologią produkcji stosowany wspólnie przez Renault i Nissana. System ten pozwala nie tylko racjonalnie wykorzystywać moce produkcyjne. Daje też możliwość realizowania wzorców i najlepszych praktyk wypracowanych przez obydwie marki w celu zapewnienia i utrzymania najwyższych standardów jakości produkcji.

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, powiedział:

„Uruchomienie produkcji zupełnie nowego modelu Micra to moment warty uczczenia, ponieważ wyraża ducha współpracy obecnego w całym Sojuszu Renault-Nissan. Wynieśliśmy europejski segment samochodów miejskich na nowy poziom, skupiając uwagę na tym, czego klienci rzeczywiście chcą dziś i oczekują jutro. Zupełnie nowy Nissan Micra to wyjątkowy samochód, który wyróżnia się ekspresyjną stylistyką, atrakcyjnym wnętrzem i pewnością prowadzenia.”

Nowy Nissan Micra

Nowy Nissan Micra jest wprost rewolucyjnym modelem. Stanowi on ogromny krok naprzód względem poprzednika oraz wcześniejszych trzech generacji tego niezwykle popularnego małego samochodu. Europejska historia modelu sięga debiutu w Europie 34 lat temu.

Nowy Nissan Micra jest dłuższy, szerszy i niższy od poprzednika. Został on zaprojektowany i skonstruowany ze szczególnym uwzględnieniem wymagań europejskich klientów.

Kluczem do atrakcyjności samochodu jest jego muskularne, wyraziste nadwozie, które nadaje nowy kierunek rozwojowi modelu Micra. Współczesne wzornictwo oraz ekskluzywne detale można znaleźć także wewnątrz: kabina odznacza się wysoką jakością wykończenia w dwóch odcieniach i miękkimi w dotyku materiałami.

Nowy Nissan Micra jest również liderem technologii, gdyż szereg elementów jego wyposażenia jest nowością nie tylko w tym modelu, ale w całym segmencie. Do wspomnianych technologii należy system inteligentnej interwencji przy niezamierzonej zmianie pasa ruchu, który w razie potrzeby delikatnie koryguje tor jazdy samochodu.

Unikatowy jest również system nagłośnienia BOSE Personal z głośnikami wbudowanymi w zagłówek kierowcy i zapewniającymi wyjątkowe doznania przy odbiorze dźwięków dobiegających ze wszystkich stron. Do nowego modelu Micra przygotowano szeroki wybór opcji personalizacyjnych, obejmujący szereg ekskluzywnych elementów stylizacji nadwozia i wnętrza w eleganckich, nowoczesnych kolorach.

Samochód zapewnia fantastyczne wrażenia z jazdy dzięki dynamicznym osiągom, przy zapewnieniu poczucia bezpieczeństwa wynikającego z pewności i przewidywalności prowadzenia pojazdu. Dostępne są trzy silniki do wyboru, w tym dwa benzynowe i jeden wysokoprężny.

Zdjęcia: Nissan