MotoNews.pl

Maserati stawia na elektryczność w Szanghaju

19 kwietnia 2023

Maserati-Grecale-Folgore

Marka spod znaku Trójzębu przedstawia światu swojego pierwszego w pełni elektrycznego SUV-a – Grecale Folgore – i prezentuje nowe wydanie kultowego GranTurismo dla rynków Azji.

Maserati Grecale Folgore na Auto Shanghai 2023

Tegoroczne targi motoryzacyjne w Szanghaju – Shanghai Auto Show 2023 – otwierają drzwi dla nowej elektryzującej epoki. Maserati z radością prezentuje tam światu swoje najnowsze, w pełni elektryczne kreacje, zapisując się w historii jako pierwsza włoska marka luksusowa, która produkuje samochody w 100% elektryczne.

Chiny są kolebką tej fascynującej i ekscytującej mobilnej rewolucji – nie tylko pod względem innowacji, ale także przyszłościowego myślenia oraz ugruntowanego rynku dóbr luksusowych. Innymi słowy, Państwo Środka stanowi idealne miejsce dla światowej premiery nowego Maserati Grecale Folgore.

Pierwszy w pełni elektryczny SUV z Trójzębem występuje tam w doborowym towarzystwie, obok nowego Maserati GranTurismo. Mocarne, ponadczasowe coupé trafia na azjatycki rynek zarówno w wersji z silnikiem spalinowym, jak i z elektrycznym układem napędowym – jako GranTurismo Folgore.

Maserati Grecale Folgore 8

Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati, skomentował:

„To decydujący moment dla marki Maserati. Dziś jesteśmy w Chinach na targach motoryzacyjnych w Szanghaju, a jednocześnie we Włoszech, podczas kosmopolitycznego tygodnia designu w Mediolanie. Na całym świecie świętujemy przyszłość: to dla naszej marki nowy początek. Celebrujemy Folgore – plan elektryfikacji, który stał się rzeczywistością i jest gotowy, aby utorować nam drogę w tej rewolucyjnej erze. Jestem bardzo podekscytowany, że mogę być tutaj, w Szanghaju. To nie tylko międzynarodowa wystawa, ale także globalna platforma innowacji – w skrócie, idealne miejsce do zaprezentowania pierwszych elektrycznych Maserati w historii”.

Maserati Grecale Folgore 12

Folgore to nazwa gamy elektrycznych samochodów spod znaku Trójzębu, reprezentująca innowacyjność, luksus, funkcjonalne piękno oraz wizję, która łączy przeszłość i przyszłość w imię niezrównanego stylu Maserati. Przyszłość elektryfikacji jest w Chinach głęboko zakorzeniona. Tegoroczny salon samochodowy w Szanghaju stanowi zatem idealne miejsce spotkania azjatyckiego rynku z włoską marką i pozwala zademonstrować koncepcję „włoskich luksusowych osiągów” u zarania nowej ery.

Maserati Grecale Folgore 7

Elektryfikacja będzie odgrywać kluczową rolę w przyszłej strategii Maserati. Producent zobowiązuje się wytwarzać elektryczne wersje wszystkich swoich modeli do 2025 r., a do 2030 r. jego oferta ma obejmować wyłącznie samochody zasilane prądem.

To ambitny plan, który odzwierciedla śmiałość, jaka od zawsze definiuje DNA Trójzębu – i popycha markę ku przyszłości. Wyjątkowy włoski charakter, dar do wzbudzania emocji jakością i ekskluzywnymi produktami oraz magia innowacji – to wszystko zapewni Maserati sukces. I dokładnie tego będzie wymagał przemysł motoryzacyjny.

Źródło: Maserati