MotoNews.pl

Maserati GT2 bez tajemnic – premiera przed debiutem w Fanatec GT2 European Series 2023

30 czerwca 2023

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
Maserati-GT2-2023

W przededniu 24-godzinnego maratonu na torze Spa-Francorchamps, jednego z najbardziej wyczekiwanych wyścigów międzynarodowego sezonu sportów motorowych, Maserati pokazało światu swoje najnowsze torowe dzieło – Maserati GT2.

Debiut Maserati GT 2 2023

Po marcowych jazdach próbnych oraz intensywnej serii testów mających na celu dostrojenie samochodu Trójząb oficjalnie prezentuje swój nowy klejnot techniki i osiągów, opracowany z myślą o powrocie Maserati do zawodów GT. Wcześniej renomę włoskiej marce zapewniło tam zwycięskie MC12, które całkowicie zdominowały tory wyścigowe w latach 2005-2010.

GT2 reprezentuje wyjątkową syntezę przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Maserati: czerpie z żywej spuścizny MC12 i wyraża wyścigowy potencjał supersportowego samochodu MC20, doprowadzając jego i tak wyjątkowy silnik V6 Nettuno o mocy 463 kW/621 KM do nowych ekstremów. Tak oto wytycza nowy kurs Trójzębu na przyszłość – by z determinacją napisać kolejne ekscytujące rozdziały w historii motorsportu.

Maserati GT2 2023 7

Maserati zaprojektowało i zbudowało nową wyścigową maszynę z myślą o prywatnych zespołach i ambitnych kierowcach. Tak powstało arcydzieło osiągów, które łączy historię, innowacyjność oraz sportową postawę – cechy, które od zawsze charakteryzowały samochody torowe i drogowe spod znaku Trójzębu.

Nowe Maserati GT2, stworzone i zaprojektowane do udziału w mistrzostwach lub indywidualnych imprezach klasy GT2, zadebiutuje na torze w końcowych etapach Fanatec GT European Series 2023 i przystąpi do kompletnego sezonu tej serii w 2024 r.

Maserati GT2 2023 8

„Nasze DNA i duch naszej marki nieprzerwanie tkwią w świecie wyścigów. Nasza historia zaczęła się na torze. Decyzja o powrocie do wyścigów torowych stanowi element strategii zainaugurowanej tegorocznym debiutem w Formule E. Teraz wzmacnia ją nasz powrót do świata zawodów GT. Bardziej niż kiedykolwiek chcemy ożywić i pielęgnować pasję do rywalizacji, która od zawsze nas charakteryzowała i motywowała do osiągania ważnych kamieni milowych”. – skomentował Davide Grasso, dyrektor generalny Maserati

Maserati GT2 2023 9

W ten sposób Trójząb świętuje swój powrót do świata ekscytujących zawodów GT – z najnowocześniejszym produktem, stanowiącym wynik kreatywnego i designerskiego partnerstwa Laboratorium Innowacji Maserati oraz Centro Stile Maserati, ze wsparciem technicznej doskonałości dynamicznego symulatora Maserati.

Źródło: Maserati