MotoNews.pl

BMW Z4 sDrive35is Mille Miglia, tylko 99 sztuk i tylko we Włoszech

11 maja 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
BMW Z4 sDrive35is Mille Miglia, tylko 99 sztuk i tylko we Włoszech

Siedemdziesiąt lat temu wyścigowy oddział BMW świętował swój największy sukces w sportach motorowych, zdobywając w 1940 roku pierwsze, trzecie, piąte i szóste miejsce w Mille Miglia. W celu uczczenia tej rocznicy, włoski oddział BMW Group stworzył specjalną wersję roadstera BMW o nazwie Z4 sDrive35is Mille Miglia. Powstanie zaledwie 99 sztuk auta, które trafi do sprzedaży wyłącznie we Włoszech.

Samochód powstał w oparciu o standardowy model Z4 sDrive35is, więc pod maską znalazł się 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 340 KM z funkcją overboost zwiększającą moment obrotowy ze standardowych 450 do 500 Nm. Warto zaznaczyć, iż maksymalna wartość momentu obrotowego (450 Nm) osiągana jest już przy 1 400 obr./min., co pozwala uzyskać doskonałe przyspieszenie na każdym biegu i przy każdej prędkości obrotowej silnika. Sprint od 0 do 100 km/h zajmuje zaledwie 4,8 sekundy, podczas gdy prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h.

Odmiana Mille Miglia otrzymała dodatkowo pakiet aerodynamiczny M Sports oraz 19-calowe obręcze aluminiowe wykończone ciemnym chromem. Nadwozie zostało z kolei pokryte srebrnym matowym lakierem o nazwie „Polaris”.

Wewnątrz znalazły się sportowe siedzenia wykończone Alkantarą i skórą z kontrastującymi czerwonymi przeszyciami. W wyposażeniu znalazła się również kierownica M Sport. Nie zapomniano także o obowiązkowych plakietkach z oznaczeniem „Mille Miglia”.

Zdjęcia: BMW , Informacja: Moto Target