Potwierdzone opinie: BMW Bawaria Motors dba o klientów indywidualnych

Potwierdzone opinie: BMW Bawaria Motors dba o klientów indywidualnych01.08.2016
Zakup samochodu dawno przestał już być transakcją gotówkową. Jest tak z wielu powodów – jednym z nich jest fakt, że zarówno klienci biznesowi, jak i indywidualni najczęściej nie posiadają wystarczającego kapitału, żeby pozwolić sobie na jednorazowy wydatek tego rzędu.

Stąd też branża finansowa, oferująca kredyty, pożyczki i leasing ciągle się rozwija i jest jedną z tych, które raczej nie muszą się obawiać kryzysu.

Wiele osób usilnie stara się dowieść, że kredyt jest lepszy od leasingu, ich przeciwnicy przedstawiają zaś dowody na to, że jest odwrotnie. Głosy takie można usłyszeć w prywatnych dyskusjach, na forach, praktycznie wszędzie, gdzie ktoś wspomni o potrzebie zakupu samochodu i o tym, że zastanawia się nad sposobem jego finansowania. Jak to naprawdę jest z tym kredytem i leasingiem? Co ma więcej zalet, a co wad? Jednoznaczna odpowiedź na to pytanie nie jest możliwa, głównie z tego względu, że wszystko zależy od oczekiwań i statusu finansowego oraz prawnego klienta. Między innymi dlatego warto przy zakupie samochodu udać się do bezpośredniego dealera konkretnej, interesującej nas marki. Bardzo często marka posiada specjalne programy finansowe, pozwalające dopasować odpowiedni sposób finansowania bezpośrednio pod konkretnego klienta.

BMW Bawaria Motors

Przykładem marki, która działa w ten sposób może być BMW Bawaria Motors Katowice – opinia ekspertów od finansowań jest zbieżna z opiniami klientów, którzy już zdecydowali się na tego dealera. Program finansowy BMW nosi nazwę BMW Financial Service i jego głównym celem jest takie dopasowanie oferty, by przyniosła ona klientowi jak najwięcej korzyści – jest to możliwe dzięki temu, że dealerowi udało się wywalczyć dla swoich klientów najlepsze możliwe warunki. Portfolio różnego rodzaju rozwiązań potwierdza opinie o Bawaria Motors Katowice, ukazując jak szerokie spektrum możliwości czeka na klienta. Wśród opcji jest oczywiście kredyt. W podstawowej opcji oraz w opcji Niska Rata.

BMW Kredyt posiada bardzo zróżnicowane możliwości jeśli chodzi o kształtowanie umowy, zarówno pod względem jej czasu trwania, jak i wysokości wkładu własnego, dzięki czemu pracownicy w salonach są w stanie stworzyć taką ofertę, by realizowała ona w pełni oczekiwania klienta, a może nawet zaproponować opcję jeszcze lepszą. Oferta kredytowa BMW posiada zdecydowanie konkurencyjne oprocentowanie, jej okres kredytowania może natomiast wynosić nawet 120 miesięcy. Druga opcja kredytowa, czyli tzw. Kredyt Niska Rata to opcja, której główną zaletą są niskie raty leasingowe w zestawieniu z dużą ostatnią ratą (to tak zwana rata balonowa), która w zależności od okresu finansowania może wynosić 30% do nawet 50%. Opcję tę wybierają najczęściej osoby, które albo spodziewają się dużego napływu gotówki w późniejszym terminie, albo planują refinansować ratę balonową, podejmując następne zobowiązanie kredytowe.

BMW Bawaria Motors
Leasing w BMW można, podobnie jak kredyt, dowolnie dopasować do oczekiwań klienta. Dla każdej oferty dobierana jest za każdym razem waluta, okres leasingowania czy wysokość opłaty wstępnej. Klienci indywidualni mogą w Bawarii Motors skorzystać z dwóch wariantów leasingu: leasingu konsumenckiego oraz BMW Comfort Lease.

Leasing konsumencki można podjąć na okres wynoszący od 24 do 60 miesięcy, możliwość wykupu samochodu następuje po okresie leasingu i wynosi minimum 0,1% ceny samochodu. Same formalności są naprawdę krótkie i niezbyt skomplikowane, tak samo jak sama procedura przyznania leasingu, która nie wpływa w żaden sposób na zobowiązania kredytowe. BMW Comfort Leasing dotychczas przeznaczony był tylko dla klientów biznesowych, od jakiegoś czasu BMW Bawaria Motors udziela go również klientom indywidualnym. Jego atrakcyjność polega głównie na tym, że klient nie musi spłacać całej wartości samochodu, zamiast tego finansuje tylko tę część auta, którą faktycznie zużył podczas trwania samochodu. Dzięki temu miesięczne raty leasingu są zdecydowanie niższe niż w opcji standardowego leasingu lub kredytu. Jeśli chodzi o zakończenie umowy, klient ma możliwość wyboru, czy chce wykupić pojazd, wybrać nowy do dalszego leasingu lub ostatecznie oddać go i zakończyć umowę.

Wszystkie te opcje finansowania samochodu są na tyle optymalne, że dopasowanie najlepszej oferty pod klienta jest naprawdę łatwe. Wystarczy przyjść do salonu, przedstawić swoje wymagania i oczekiwania, a konsultant bez problemu dobierze najkorzystniejszą opcję.

Więcej na: http://www.bawariamotors.pl

Źródło: BMW Bawaria Motors