Podwójne zwycięstwo dla BMW w konkursie Best Cars Award 2018

Podwójne zwycięstwo dla BMW w konkursie Best Cars Award 201831.01.2018
Rok 2018 rozpoczął się dla BMW od podwójnego zwycięstwa w konkursie "Best Cars Award". Zarówno BMW serii 5, jak i BMW X1 zwyciężyły w swoich klasach w plebiscycie czytelników magazynu branżowego "Auto, Motor i Sport".

BMW serii 5 powtórzyło sukces z poprzedniego roku, zajmując pierwsze miejsce w kategorii "górna klasa średnia". SAV BMW X1 zwyciężył w klasie "kompaktowych samochodów typu SUV". Ponadto na podium w swoich klasach znalazło się sześć innych aktualnych modeli BMW. Nagrody wręczono na uroczystej gali w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Stuttgarcie (ICS).

Nagroda "Best Cars Award" jest jedną z najważniejszych i najbardziej renomowanych nagród w branży motoryzacyjnej. W tym roku ankieta wśród czytelników "Auto, Motor i Sport" została przeprowadzona już po raz 42. W tegorocznym sondażu wzięło udział ponad 117 000 czytelników. Do wyboru było 378 modeli w jedenastu kategoriach pojazdów.

BMW X1
BMW X1

Z udziałem głosów wynoszącym 28,8 procent czytelnicy wybrali BMW serii 5 jako swego faworyta wśród samochodów "górnej klasy średniej". Seria 5 kontynuuje tym samym serię sukcesów z zeszłego roku, kiedy to oprócz nagrody „Best Cars Award” czasopisma „Auto, Motor i Sport” zdobyła również nagrodę "Auto Trophy - World’s Best Cars" magazynu "Auto Zeitung" i została wybrana w Wielkiej Brytanii jako „Car of the Year”. Ponadto BMW serii 5 zdobyło również inne prestiżowe nagrody, w tym "Red Dot Award" i "iF Gold Award" za wybitny design oraz "Car Connectivity Award" i tytuł „Golden Computer” za zaawansowaną technologię sieciową. BMW serii 5 zostało też wyróżnione nagrodą "Mistrz Wartości 2017" za ponadprzeciętną stabilność wartości.

Tegoroczne zwycięstwo BMW X1 w swojej klasie w konkursie „Best Cars Award” również stanowi kontynuację poprzednich sukcesów. Już w 2016 roku zostało wybrane przez czytelników „auto, motor und sport”. Tym razem zajęło najwyższe miejsce w kategorii „kompaktowy SUV”, zdobywając 15,9 procent głosów. Kompaktowy SUV wyróżnia się nie tylko wszechstronnością, charakterem premium i typową dla marki dynamiką, ale również technologią sieciową, która jest szczególnie innowacyjna w porównaniu z konkurencją.

BMW X1
BMW serii 5

Do udanego wyniku BMW w najnowszym konkursie „Best Cars Award” przyczynia się również sześć innych modeli, które zdobyły miejsca w pierwszej trójce. Rzucają się w oczy znakomite miejsca w klasyfikacji ogólnej wszystkich aktualnych modeli samochodów BMW i z napędem elektrycznym. Na przykład BMW i3 (zużycie energii w cyklu mieszanym: 13,6 - 13,1 kWh/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 0 g/km) zajmuje drugie miejsce wśród „samochodów kompaktowych”, które łączą BMW i8 Coupé z napędem hybrydowym typu plug‑in (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 1,9 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 42 g/km; zużycie energii w cyklu mieszanym: 14,0 kWh/100 km) zajęło trzecie miejsce w kategorii „samochód sportowy”.

Przegląd wyników modeli BMW:

  • Zwycięzca w wyższej klasie średniej - BMW serii 5
  • Zwycięzca w klasie kompaktowych SUV-ów - BMW X1
  • 2. miejsce w klasie małych samochodów - BMW i3
  • 3. miejsce w klasie kompaktowej - BMW serii 2 Coupé
  • 3. miejsce w klasie średniej - BMW serii 4 Gran Coupé
  • 3. miejsce w klasie samochodów sportowych - BMW i8 Coupé
  • 3. miejsce w klasie dużych SUV-ów - BMW X3
  • 3. miejsce w klasie vanów - BMW serii 2 Active Tourer / BMW serii 2 Gran Tourer

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa, oficjalnej emisji CO2 i zużycia energii nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

BMW X1
BMW serii 5

Źródło: BMW